Bilen Başarır IMG_7317

Menderes Belediyesi Memurlarından Tepki

CHP İzmir İl Başkanlığı ziyaretinde TÜM-BEL-SEN yetkililerinin yaptığı asılsız açıklamalara Menderes Belediyesi memurlarından tepki geldi.

Menderes Belediyesi’nde baskı olduğu yönünde yalan açıklamalarda bulunan TÜM-BEL-SEN yetkililerine Menderes Belediyesi’nde çalışan memurlardan tepki geldi. BEM-BİR-SEN Menderes Belediyesi Temsilcisi Bilen Başarır, memurlar adına yaptığı açıklamada karalama politikası yapıldığını belirterek, yapılan açıklamaları kınadıklarını söyledi.

Türkiye’de en yüksek sosyal denge sözleşmesi

BEM-BİR-SEN Menderes Belediyesi Temsilcisi Bilen Başarır yaptığı açıklamada, “BEM-BİR-SEN ile belediyemiz arasında 2016-2017 yıllarını kapsayan sosyal denge sözleşmesi ile birlikte memur personelimize tüm ikramiyelerle birlikte aylık net 2400 TL maaş artışı sağlanarak yaşam standartı yükseltirmiştir. Tüm sendikalara bakıldığında Türkiye’deki en yüksek sosyal denge sözleşmelerinden birisi Menderes’te yapılmıştır” dedi.

Adamına göre muamele yapılıyordu

Geçen dönemde TÜM-BEL-SEN’in Menderes Belediyesi’nde yetkili sendika olduğunu hatırlatan Başarır, “ Sayın Başkanımız Bülent Soylu’dan önceki dönemde TÜM-BEL-SEN yetkili sendikaydı. Bu dönemde memurlar ile birim sorumlusu adı altında veya müdür statüsünde olan kişiler arasında ücret farklılıkları vardı. Memur arkadaşlarımız düşük ücret alırken, diğerleri yüksek ücret alıyordu. Yani adamına göre muamele yapılıyordu.  Zabıta arkadaşlarımızın geçmiş dönemde mesai ücretleri de taban ücretten ödenmekteydi. Yeni dönem ile adamına göre muamele ortadan kalktı, eşit, adil bir ücret anlayışı getirildi. Zabıta arkadaşlarımızın sorunu da başkanlık önergesiyle belediyemizin meclisinde görüşülerek tavan ücret uygulamasına geçilerek çözüldü. Böylece onlar içinde adil ücret uygulanmış oldu. Yani yeni dönem eşitliğin, adaletin, hakların korunduğu bir dönem oldu” ifadelerini kullandı.

Karalama politikası

CHP ve TÜM-BEL-SEN’in karalama politikasıyla hareket ettiğini kaydeden Başarır, “ Yıllarca insanların haklarını yiyenler karalama politikasıyla hareket ediyorlar. CHP ve TÜM-BEL-SEN’in açıklamaları tamamen yalandır. Yalan açıklamalarla insanları kandıranları şiddetle kınıyoruz.  Menderes Belediyesi’nde ki memurlar olarak adil ve eşit bir uygulamanın içerisinde yer almaktayız. Sadece maddi olarak değil, manevi olarak da desteğin yapıldığı bir yapının içerisindeyiz. Türkiye’nin en iyi sosyal denge sözleşmesi Menderes Belediyesi’ndedir. Başkanımız ve sendikamız çalışanın yanındadır ” diye konuştu.

Yorum Yazın