Menderes Belediyesi çevre duyarlılığına dikkat çekmek adına Özdere’de lise öğrencileriyle birlikte sahil ve çevre temizliği gerçekleştirdi.

Menderes Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından, Özdere’de Tahir Çamur Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile çevre duyarlılığına dikkat çekmek adına sahil ve çevre temizliği gerçekleştirildi. Uygulamada belediye personeli ve öğrenciler hep birlikte Özdere plajı ve çevresindeki ki kötü görüntüye son verdi. Gün boyu süren etkinliğin yanı sıra belediye ekipleri tarafından okula geri dönüşüm kutuları ve atık pillerin doğaya zarar vermemesi için atık pil toplama kutuları yerleştirildi.

Duyarlı olacağız

Çalışmayla ilgili konuşan Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, “ Menderes Belediyesi olarak çeşitli zamanlarda çevre konusunda çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Çevre konusunda hepimizin duyarlı olması gerekiyor. Bu uygulamamız da lise öğrencilerimizle bir araya geldik. Onların duyarlı hareketi bizleri de mutlu etti. Genç kardeşlerimi çevreye verdikleri önem nedeniyle kutluyorum. Özdere plajımız ve çevresinde gün boyunca gerçekleştirilen uygulama ile kötü görüntüye son verildi. Farklı zamanlarda bu tür uygulamaları ilçemizde yaşayan genç kardeşlerimle yapmayı sürdüreceğiz” diye konuştu.

2jpg-1450077813 7jpg-1450077814

Yorum Yazın