s2s s3

Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı Başkanlığında Selçuk Belediyesi ve Tüm Bel-Sen arasında memurlara bir yıllık toplu iş sözleşmesi imzalandı. İmzalan bu sözleşmenin personelin haklarının en üst düzeyde korunduğu ve verildiği bir sözleşme olduğunu kaydeden Başkan Bakıcı, sendika üyesi tüm personele hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı Başkanlığında gerçekleşen imza törenine Tüm Bel-Sen Genel Başkanı Ömer Salih Erol, Genel Hukuk ve TİS Sekreteri M. Osman Şeheri, Tüm Bel-Sen İzmir 1 Nolu Şube Başkanı Ulus Bozkır, Şube Hukuk ve TİS Sekreteri Sefa Can, İşyeri Sendika Temsilcisi Bilgi Keskin katıldı.

“Çalışanlarımızla bir aileyiz”

Selçuk Belediyesi ile Yetkili Memur Sendikası olan Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası (Tüm Bel-Sen) arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. Başkanlık makamında gerçekleştirilen imza töreninde konuşan ve sendikalaşmanın önemine değinen Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı, Selçuk Belediye olarak çalışanlarla bir aile olduklarını, yapılan çalışmalarda iyi bir sonuç alınabilmesi için imkanlar çerçevesinde gerekli desteği her zaman verdiklerini söyledi. İlgili sendika yetkilileri ile yapılan karşılıklı görüşmeler sonrası toplu iş sözleşmesini imzaladıklarını kaydeden Başkan Bakıcı, “İmzalanan bu sözleşme gerçekten çalışanlarımızın haklarını en üst düzeyde verildiği bir sözleşme olmuştur. Selçuk belediyesine yakışan da bu olduğunu düşünüyorum. Dolayısıyla bunu sendikayla personelimizin tatmin edici bir sözleşme olduğunu bildiğimiz için de huzur içerisinde imzalarımızı attık. Tekrar hayırlı uğurlu olsun” dedi.

“Başkan Bakıcı’nın tavrı, iradesi bizi çok mutlu etti “

Selçuk Belediyesi ile 2015 yılı sonu itibari ile biten Toplu İş Sözleşmesini yenilemekten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Tüm Bel-Sen Genel Başkanı Ömer Salih Erol ; “Bu toplu sözleşmenin tavandan imzalanması bizim adımıza ve tüm çalışanlar adına olumlu bir gelişmedir. Emek adına, çalışanlar adına; Sayın Başkanımızın tavrı, iradesi bizi çok mutlu etti. Sayın Belediye Başkanıma, şube başkanıma, şube yönetim kuruluna ve emeği geçen belediyedeki bütün başkan yardımcısı ve daire amirlerine teşekkür ediyorum. Bütün çalışma arkadaşlarıma hayırlı olsun diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı ve Tüm Bel-Sen Genel Başkanı Ömer Salih Erol tarafından 2016 yılı Toplu İş Sözleşmesi imzalandı.

Yorum Yazın