Martı Koleji öğrencilerinden sevgi ve kardeşlik mesajı

İzmir’de İtalyanca eğitim veren okullar arasında isminden sıkça söz ettiren Martı Koleji’nde, okulda bir günün nasıl geçtiğini anlatan ‘Martı’da Bir Gün’ adlı tiyatro gösterisi ve ‘‘Sevgidir Yaşamın Tadı’’ isimli müzikal sahnelendi. ‘’Martı’da Bir Gün’’ adlı tiyatro gösterisinde öğrencilerin öğretmenlerini canlandırarak gösterdikleri performans misafirlere ve öğrencilere bol kahkahalı, keyif dolu anlar yaşattı. Gerçekleştirilen etkinlikte temel konseptin Dünya’ya barış ve sevgi mesajı vermek olduğunu söyleyen Martı Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Ali Taner İçyer, yaşanan tüm sıkıntıların sevgi ile çözüleceğini belirtti.

Ulusaldan Evrensele Barış Mesajı

Toplumların kalkınmasının temelinde sevgi ve barış olduğunu dile getiren İçyer, toplumların birbirini anlaması ve çatışmaması için sevginin önemli olduğuna vurgu yaptı. Martı Koleji olarak kullandıkları sloganın ‘‘Ulusaldan Evrensele Çağdaş Bireyler’’ olduğunu ifade eden İçyer, “Bu akşam yapılan etkinlikle tüm dünyaya sevgi mesajı veriyoruz ve sevgi ile tüm sorunların üstesinden gelinebileceğini ifade ediyoruz” diye konuştu.

Sevgisi temalı müzikal

Sahnelenen ‘‘Sevgidir Yaşamın Tadı” isimli müzikalde öğrencilerin gösterdiği performans büyük alkış toplarken etkinlik sonunda öğrencilerin finali Türk bayraklarıyla yapmaları seyircilere ve öğretmenlere duygulu anlar yaşattı. Etkinlik sonunda büyük alkış alan öğrencilere teşekkürlerini sunan Martı Koleji Edebiyat öğretmeni Deren Eriş ise, “Biz öğrencilerin akademik başarısını önemsediğimiz kadar sosyal hayattaki başarılarını da önemsiyoruz. Öğrencilerimizin sahnenin tozunu hissetmesini ve tiyatroyu sevmelerini amaçladık. Çok başarılı bir oyun sergilediler” diyerek tiyatro ve müzikal etkinliklerinin devam edeceğini söyledi.

Etkinlik sonunda ise gerçekleştirilen faaliyette emeği geçen öğretmenlere çiçek ve plaket takdim edildi.

thumbnail_foto3

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın