Gümüldür Mandalina Festivali’nin maskotu Mandi ile ilgili çıkan haberlere Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu açıklamada bulundu.

Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, Gümüldür Mandalina Festivali’nin maskotu Mandi ile ilgili çıkan haberlere açıklamada bulundu. Başkan Soylu, “ Gümüldür Mandalinamızın tanıtımı adına geçen yıl başlattığımız festivalimizi bu yıl ülkemizin son zamanlarda yaşadığı kötü olaylar nedeniyle yapmama kararı aldık. Hal böyle olunca festivalimizin maskotu Mandi de ortalarda pek fazla görünmedi. Ancak Mandi’nin kenara atıldığı yönündeki söylemler doğru değildir. Mandi bizim ailemizin bir üyesi ve tanıtım çalışmalarımızın önemli parçasıdır” dedi.

Mandi her yerde

Geçen yıl Mandi’nin İzmir, İstanbul ve Avrupa’nın çeşitli şehirlerinde tanıtım çalışmalarına katıldığını hatırlatan Başkan Soylu, “ Mandi ile Gümüldür Mandalinamızın tanıtımını geçen yıl gerçekleştirmiştik. Bu yıl festivalimizi yapmasak bile Ocak ayında İstanbul EMITT Turizm Fuarı ve Mart ayında Almanya’da ITB Berlin Fuarı’na katılarak hem ilçemizi hem de ilçemize özgü ürünlerimizi tanıtacağız. Bu tanıtımı da Mandi ile yapacağız. Sadece Mandi’yi fuarlara götürmekle kalmıyoruz. Yeni internet sitemizde Mandi’ye özel bir bölüm ayırdık. Bu bölümde Mandi vatandaşlarımıza ulaşıyor. Mandi için önemli bir adımı daha hayata geçiriyoruz. Etüt Proje Müdürlüğümüz, Türk Patent Enstitüsü ile görüşmelerini sürdürüyor. Yapılacak çalışma ile Mandi’nin patentini de alıyoruz” dedi.

Marka örnekler yaratır

Mandi’nin başlı başına marka olduğunu da kaydeden Başkan Soylu, “ Mandi artık Menderes’in ve Gümüldür Mandalinası’nın bir markası oldu. Bu marka artık herkes tarafından biliniyor. Bu bilinirlik olmasa Mandi’ye benzer maskotlar ortaya çıkmazdı. Doğru bir şey yaptığımızın göstergesi oluyor bunlar” diye konuştu.

Yazar Hakkında

Herkesin baktığı yerden farklı görmeyi severken, bakışlarını sevmeyenleri de sevmeye çalışan biri.

İlgili Yazılar

Yorum Yazın