Son günlerdeki gelişmeler baş döndürücü ve endişe verici. 3 partinin yakaladığı sıcak dialoğ ortamına müdahale edildiği CHP Genel Bşk na yapılan alçak silahlı saldırı ve ardından bugün CHP Genel Bşkanın külliye de yapılacak yeni adli yıl açılışına ilişkin açıklamaları. TBB (Türkiye barolar birliği) Bşkanı Metin Feyzioğlu da aynı kalıpta ve gerekçe ile katılmayacaklarını açıklamaları. Bunların sebeplerini anlamak içinde yeni CHP nin şifrelerine bakmakta fayda var.

Sanki bu suikast girişimi KK ya bir uyarı niteliğinde miydi? Külliye de Cumhurbaşkanı’mızın önünde el pençe duran Feyzioğlu ne dediler de fikri değişti ? Bakın suikast aslında Alevi Kürt olan KK üzerinden Türkiye deki etnisite grupların ayrışmasını hızlandırmak amaçlı yapılan bir girişim. Bu oyuna gelmemek gerekiyor. Bu bir gözdağı ve talimat niteliğinde bir olay. KK dikkat et sen biz varsak varsın, varoluş sebebini unutup çok vatansever milliyetçi çizgiye kayma buna devam edersen seninle yollarımız ayrılır uyarısı. KK bunu anlamış olmalı ki bu külliye ve Cumhurbaşkanı tepkisi devreye girdi. Eeee HERŞEY ASLINA RÜCU EDER…
MAKAMI SİPARİŞ OLANIN EMİR ALDIĞI YER DE OLUR.

Yeni CHP nin yeni adayı Metin Feyzioğlu hayırlı olsun. Halkın RTE sevgisinden korkan üst akıl Feyzioğlu nu külliye ye yollamış demiş ki git barış RTE ile yoksa senin genel başkanlık halk nezdinde doğmadan ölen çocuk gibi olacak. Niyet hayır akibet hayır….

Her zaman söylediğim bir durum daha var. Acilen YÖK kapatılmalı ve yeniden tüm rektörler görevden alınıp yapılanmalı. Gerekçemde şudur; 1500 civarındaki dekan görevden alındı peki değişmeyen FETÖ yanlısı rektörlerin gerçek vatansever dekanların yerine atadıkları FETÖ cü dekanları kim engelleyecek? Bu dekanların yaptıkları kadrolaşmadan kim sorumlu? Düşünün kurucu rektörün hala başında olduğu bir üniversite de 70 e yakın öğretim üyesi açığa alınıyor yarısı na yakını tutuklanıyor yarısı yok. Bu rektöre sormak gerekmiyor mu bunların siyasi referansı kim ve sen 17/25 den sonra bunlarla ilgili çalışma yapmadın mı diye? Yapmadıysan o koltukta nasıl oturuyorsun senin arkanda kim var? Bu araştırılmalı bakın altından kimler çıkacak.

Her darbe girişimi askeri yöntemlerle olmaz. Bunu geçen yıllarda gördük. Bu yapının sızmadık,girmedik, devlette üst düzey bürokrasi yok, bunlar temizlenmeden bu vazifelerdeki yöneticilerin verdiği raporlarla yapılan görevden almalar FETÖ nün devlete daha geniş ve kalıcı kadrolaşmasını sağlayacaktır. Bunun diğer sonucu Türkiye mizin daha farklı bir tehlike olan BÜROKRATİK DARBE girişimi ile karşı karşıya kalmasıdır. Ayrıca yapılan tüm değişiklik lerde alınan istihbarat bilgisi doğru kabul ediliyor buda ayrı bir tehlike çünkü bu yolla Cumhurbaşkanı’mızda Başbakan’ımızda yanıltılıyor olabilir.
Bütün bunlar olurken Ak parti genel merkezinde bu konularda hiç bir gelişme yok. 4 belediye başkanı istifa ettirildi!!!!. Türkiye genelinde bu yapının bulaşmadığı, kadrolaşmadığı tek yer….
Cumhurbaşkanı’mız mücadele edecek TEK BAŞINA MİLLETİNE GÜVENECEK heyhat. Kurucusu olduğu bu millet hareketinin şuandaki Gnl Bşk Yrd sının kardeşi FETÖ den tutuklu kardeşinin haberi yok, mkyk üyesi eski bakanlarımızdan bir tanesinin
Görümcesi ile ilgili haberler ki daha vahim partinin yatak odasına kadar girildiği mkyk toplantısına katıldığı iddia edilecek ve Cumhurbaşkanı’mıza ağır hakaretler eden bu görümce ve yöneticimizden ses çıkmayacak,hatta bu iddiaların sahibinin özel kalem müdürlüğünden VALİ Bile olanlar varken. Bu Müstesna halk hareketi partimizin eskiden Gnl Bşk Yrd lığı yapan şimdilerde FETÖ savunucusu kişilerin referans olduğu kişilerin umarım listesi çıkarılmış ve ilişikleri kesilmiştir aksi halde bizler ne yapabilir ne söyleyebilir nerelere gidebiliriz. Ben sadece bu davada ALLAH CC ve onun sevdiklerine,Cumhurbaşkanıma, Başbakanımıza inanıyor ve güveniyorum.
BİR YERDE ZÜLM VAR İSE GÜCÜN YETİYORSA ELİNLE, SONRA DİLİNLE, BUNLARIDA YAPAMIYORSAN KALBİNLE BUĞZ (tasdik etme onaylama) ET. Bu emrin gereği bu yazıyı yazdım ALLAH kalpleri en iyi bilendir.
Vesselam.

Mehmet TOZLU

AK PARTİ İZMİR

İl başkan yardımcısı

Yorum Yazın