Birçok ülkede çok sayıda insanın ölümüne yol açan Korona virüse karşı, kurumlar etkin ve koruyucu önlemlerin almaya devam ediyor. Tehlikeli ve ölümcül bu hastalıkla mücadele noktasında kişisel tedbirlerin yanı sıra başta kamu kurumları olmak üzere özel sektör ve okullarda da birtakım tedbirler alınıyor bu kapsamda Özel İzmir Lokman Hekim Eğitim Kurumları öğrencilerin sağlığını önemsediklerini söyleyerek gereken tedbirleri alıyor.

”Lokman hekim için 1.önceliğimiz hijyen ve sağlık”

Özel İzmir Lokman Hekim Eğitim Kurumları Genel Koordinatörü Giray Kırım ; ” Okulumuzda güvenlik noktasından başlamak üzere giriş yapan herkesin dezenfeksiyonun sağlanması, ateşinin ölçülmesi, sosyal mesafesinin korunması gibi uygulamaları standart olarak yapmaktayız. Ayrıca öğrencilerimizin yüz yüze eğitime başlayacakları döneme kadar, birtakım arge çalışmaları yaparak başta sosyal mesafe olmak üzere birçok konu hakkında projeler üretmekteyiz.” dedi.

”Uzaktan eğitimde yüzde 90’lara varan bir verimlilik sağladık”

Kurumumuz pandemi döneminde eğitim olarak çok verimli bir dönem yaşadı. Pandemi bizim için eğitim açısından sorun olmak yerine bir fırsata dönüştü.nasıl mı:sistemi ögrendik yeni bilgiler yeni teknikler ve her durumda teknik olarak eğitime devam edilebileceğimizi anladık.Ekip ve ar ge çalışmamız yeni fikirler tasarımlar projeler çıktı. Özellikle uzaktan eğitimde yüzde 90’lara varan bir verimlilik sağladık. Covit-19’un ilk görüldüğü dönemlerde öngörümüz, bu dönem için başlattığımız çalışmalarla virüsün yüz yüze eğitimi imkansız kıldığı ilk 24 saat icinde okulumuzda online eğitimin aktif ve sorunsuz bir şekilde hayata geçirilmesini sağladık.

Gerek alt yapı ve donanım gerekse veri , yayın ve benzeri her şeyde kusursuz bir sistemde yürüttük. Online eğitimde sadece ders değil , müze gezilerimiz de oldu. Sosyal ve sportif aktiviteler yapıldı. Ögrencilerimizin motivasyonunu arttıracak, ilgilerini hep dinamik tutacak mini yarışmalar, dikkat testleri vs yapıldı. Bu çerçevede yaptığımız veli anketlerinde %94 oranında memnuniyet aldık.
LOKMAN HEKİM EGITIM KURUMLARI şimdiden 2020- 2021 eğitim öğretim dönemine tüm bilgi,tecrübe ve alt yapısı ile hazırdır.

AİLEMIZDE SİZE DE YER VAR!

Yorum Yazın