İzmir’in Küçük Menderes havzasında Kiraz’dan başlayan kurtuluş yıldönümü heyecanı, Beydağ’da Edip Akbayram coşkusu ile devam etti. Bölgenin düşman işgalinden kurtuluşunun 95. yıldönümü etkinlikleri, Ödemiş’te yapılacak etkinliklerle devam edecek.
Kurtuluş etkinlikleri, 1 Eylül tarihinde Kiraz’da yapılan törenlerle başladı. Kiraz Kaymakamı Mustafa Akgül, Belediye Başkanı Saliha Özçınar ve Jandarma Garnizon Komutanı Nazmi Dinçer’in katılımı ile Şehit Birol Uysal parkında toplanan vatandaşlar Atatürk anıtına çelenk bıraktı.
Kurtuluş etkinliklerinin ikinci günü Beydağ ilçesinde sahneye çıkan Edip Akbayram, konsere gelen vatandaşları coşturdu. İlçede sabah saatlerinde düzenlenen törenlerin ardından akşam da Edip Akbayram konseri düzenlendi. Kalabalık bir topluluk önünde konser veren Akbayram, en güzel parçalarını Beydağlılar için söyledi. Belediye Başkanı Vasfi Şentürk, kurutuluş coşkusuna ortak olan Edip Akbayram’a teşekkür etti. Konserin ön tarafından sanatçıyı görüntüye alan çocuklar da ilginç görüntüler oluşturdular. Akbayram, Beydağ gibi şirin bir ilçede konser vermekten dolayı çok mutlu olduğunu söyledi.
Kurtuluş etkinlikleri 3 Eylül pazar günü Ödemiş’te devam edecek.

Yorum Yazın