AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican;

“Kurban değil, mazlum kanı akıtanlar hesap verecek”

 

AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican; Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Millet ve devlet olarak büyük bir imtihandan, önemli bir dönemeçten geçildiğine dikkat çeken Başkan Delican; ” Bu coğrafyada, kardeşi kardeşe kırdıran, milletimiz ve devletimizin varlık ve huzuruna göz dikenler; bu coğrafyada kurban yerine, masum insanların kanını dökenler ilahi adaletle elbette karşılaşacak ama önce tarihin sayfalarında hesaplarını verecektir” dedi.

Tüm İzmirli hemşerilerinin ve İslam dünyasının Kurban Bayramı’nı kutlayan Başkan Delican; yayımladığı mesajında şunları kaydetti;

“Hak ve doğruluk yolunda; vefa, fedakârlık ve sadakatin simgesi olan bir bayramı daha karşılıyoruz.  Dilerim ki bu bayram; büyük bir imtihandan geçtiğimiz, tarihi bir mücadele verdiğimiz şu günlerin selamet ve huzura ermesi için vesile olur. Ortak geçmişi ve hayalleri olan insanların kaderine hükmetmeye kalkışanlar, onları birbirine düşürmek, vatanlarından etmek isteyenler, devletimize kirli planları ile el uzatanlar; ve planlarını gerçekleştirirken kanla beslenecek kadar gözü dönmüş bölücü ve işgalciler elbette yaptıklarının hesabını verecektir.

İnsani ve ahlaki değerlerden nasibini almamış, masum insanları kurban edecek kadar canileşen, bu vatanı bölmek, devleti teslim almak için birilerinin taşeronu olarak kadar zavallılaşanların,  içimize sızan bu teröristlerin sonunu getirmek için ihtiyacımız olan güç; hak, adalet ve vatanımız için çarpan yüreklerimizde, birliğimizdedir. Ve bayramlar, gücümüzü en çok hissettiğimiz, birbirimize kenetlendiğimiz önemli günlerdir.”

Bayramlar birleştirici güçtür…

Bayramların; birleştirici gücüne dikkat çeken AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican; Kurban Bayramı’nın, insanlığa vicdan ve merhameti hatırlatmasını, gönülleri yumuşatmasını temenni ettiğini belirtti. Başkan Delican sözlerini şöyle sürdürdü; “Kurban kanının, çocuk ve annelerin gözyaşına karışmadığı, her gün bir şehit haberi ile yüreklerimize ateşin düşmediği günlerin özlemini duyuyoruz biliyorum. Bu özlem dinecektir. O günlerin; tüm İslam dünyasının, insanlığın huzur ve barış içinde yaşadığı günler gelecektir. Unutmayalım ki biz; karşılaştığımız her güçlüğün, haksızlığın üstesinden gelmiş, yaşadığımız coğrafyanın geleceğini örmeye muktedir bir milletiz. Tarihimiz;  inanımız ve toplumsal dayanışma becerimizle bunu defaten başardığımız örneklerle doludur.

Bu düşünce ve duygularla; İzmirli hemşerilerimin, milletimin ve tüm Müslümanların Mübarek Kurban Bayramı’nı tebrik ediyorum. Kesilen kurbanların makbul olmasını, hacca giden kardeşlerimizin ibadetlerinin kabulünü temenni ediyorum. Allah; milletimizin birlik ve beraberliğini;  ülkemiz ve devletimizin kudretini, şefkatini daim etsin…

thumbnail_BülentDelican thumbnail_Delican

Yorum Yazın