Korona Virüs (Kovit-19) salgını nedeniyle günlük işlerde yaşamlarını sürdürmeye çalışan ve evinden çıkamayan ihtiyaç sahiplerine bir destekte Kuran’a Hizmet Derneğinden geldi.
Merkezi İzmir de bulunan Kuran’a Hizmet Derneği, Kovit-19 salgını nedeniyle Ramazan ayında yapacakları yardım programını öne alarak Ramazan öncesi İzmir’in Menderes ilçesinde bulunan ihtiyaç sahibi ailelere gıda malzemesi yardımında bulundu. Ayrıca Dağıtım programı sırasında Derneği temsilen Başkan Bünyamin Ertekin ve Dernek üyesi Erkan Karagöz hazır bulundular.


Gıda Malzemelerinin Teslimatı esnasında konuşan Dernek Başkanı Bünyamin Ertekin; “Dernek olarak Yılın Belirli dönemlerde ve Özellikle her Ramazan ayında ihtiyaç sahibi ailelere yardım yapıyoruz. Bu yıl ise kovit19 salgını nedeni ile Ramazan Ayın da yapmayı planladığımız Yardım çalışmasını öne çekerek evde kal çağrılarına kulak vererek evlerinde kalan ve özellikle gündelik işlerle geçimini sağlayan vatandaşlara Erzak yardımlarına başladık. Bu süreçte hedefimiz daha verimli çalışmalar yaparak ihtiyaç sahibi ailelere daha çok yardım götürmektir. Ekip arkadaşlarımızla bu yönde çalışmalara devam edeceğiz. Son olarak Sizin aracılığınızla buradan tüm STK lara seslenmek istiyorum. Bir an evvel organize olup İhtiyaçlı ailelere ulaşsınlar. Böylelikle en azından evlerinde yiyecekleri olan insanlar yiyecek ihtiyacı için dışarı çıkmayacaklardır evlerinde kalarak pandeminin gücünü zayıflatmakta Devletimize ve sağlık çalışanlarımıza en büyük desteği vermiş olacaklardır. Biz inanıyoruz ve destekliyoruz. Biz bize yeteriz”

Yorum Yazın