Merkezi İzmir de bulunan Kuran’a Hizmet Derneği tarafından İzmir’in Tepecik semtinde bulunan ihtiyaç sahipleri için ayakkabı ve giyecek yardımında bulunuldu.
Dağıtım programı sırasında Ak Parti İl Başkan yardımcısı Nazmi Yılmaz, Roman Federasyon Başkanı Cemal Bekle,  Kasiad Başkanı Murat Yaman ve Ku’ran’a Hizmet Derneği Başkanı Bünyamin Ertekin hazır bulundular.

Teslimat esnasında konuştuğumuz Bünyamin Ertekin; “Hiç şüphesiz çağımızın en büyük hastalığı olan bencilliğe karşı paylaşmak, yardımlaşmak gerekiyor. Paylaşınca azalacağını değil çoğalacağını bilmek gerekiyor. Hz Allah (CC) Kur’an-ı Azimüşşan da Bakara Suresinde 2/35 Ayette “O kimseler ki, gayba inanırlar, namazı gereği gibi kılarlar ve kendilerine verdiğimiz rızıklardan infak ederler (başkalarına verir ve yedirirler)… İşte böyle kimseler, Rablerinden olan doğru yol ve hidâyet üzeredirler ve bunlar azabdan kurtulup sevâba erenlerdir.” buyuruyor. Biz de Kuran’a Hizmet Derneği olarak bu minvalde yardımlarımıza aralıksız devam edeceğiz”

 

Yorum Yazın