Bornova Küçük şeyler Anaokulu öğrencileri “Bir Dilek Tut” Sosyal Yardım Projesi kapsamında görme engelli çocukların dileklerini gerçekleştirdiler. Görme engelli çocukların 2016 yılı için istediklerine kavuştuklarında yaşadıkları mutluluk görülmeye değerdi…

“Burada her şey küçüğün” ilkesiyle “Suflörsüz” eğitim alan Bornova Küçük şeyler Anaokulu öğrencileri “Bir Dilek Tut” Sosyal Yardım Projesi kapsamında Bornova Aşık Veysel Görme Engelliler okulunda eğitim gören görme engelli çocukların dileklerini gerçekleştirdiler. Görme engelli çocukların 2016 yılı için istediklerine kavuştuklarında yaşadıkları mutluluk görülmeye değerdi…

5

Bornova Küçük Şeyler Anaokulu öğrencileri bu yıl geleneksel “Bir Dikel Tut” sosyal farkındalık ve paylaşım projesini “Bir Dilek Tut Aramızdaki Engeller Kalksın” adıyla germe engelli çocukların dileklerine gerçekleştirdiler. Görme engellilerin öğrenim gördüğü okul yöneticileri ile yapılan işbirliği sonucunda çocukların yeni yıl için beklentilerini ve dileklerini topladılar.

Çocukların dileklerini “Bir Dilek Tut” sosyal yardım projesi kapsamında ele alan anaokulu öğrencileri ve velileri bunları kısa sürede yerine getirdiler. Çocukların dileklerini okula götüren Bornova Küçük Şeyler Yöneticileri burada küçük kardeşlerinden gelen yeni yıl hediyelerini ismen dağıttılar. Küçük yüreklerden gelen bu kocaman sevgi seli ile dileklerinin yerine geldiğini gören çocuklar da görmedikleri tanışmadıkları öğrencilere teşekkür ettiler.

Okul Müdürü Selami Korkmaz yaptığı açıklamada, Bornova Küçük Şeyler Anaokulu öğrencilerinin sosyal yardım projeleri ile birçok aktiviteye imza attığını belirterek, “çocuklarımızın paylaşma duygusunu ve akranlarına yardım etme bilincini geliştirmeyi planladığımız “Bir Dilek Tut” sosyal paylaşım projemiz kapsamında tedavi görmekte olan çocukların dileklerini gerçekleştirmenin keyfini yaşadık.” dedi.

1 (1)

2 (1)

Yorum Yazın