* Bornova Küçük şeyler Anaokulu öğrencileri her ay gerçekleştirdikleri projelerle yaşama daha bilinçli hazırlanıyor. Öğrenciler Ocak Ayı’nın proje başlığı “Kutu” konusunu pekiştirirken daha önce yaptıkları katı atık projesinde toplanan kağıtların akıbetlerinin izini de sürmüş oldular.

6

“Burada her şey küçüğün” ilkesiyle “Suflörsüz” eğitim alan Bornova Küçük şeyler Anaokulu öğrencileri her ay gerçekleştirdikleri projelerle yaşama daha bilinçli hazırlanıyor. Öğrenciler Ocak Ayı’nın proje başlığı “Kutu” konusunu pekiştirirken ziyaret ettikleri bir kutu fabrikasında daha önce gerçekleştirdikleri katı atık projesinde toplanan kağıtların akıbetlerinin izini de sürmüş oldular.

Bornova Küçük Şeyler Anaokulu öğrencileri Ocak Ayı proje başlığı olan “Kutu” konusu çerçevesinde Bornova’da kurulu bir kutu fabrikasına inceleme ve araştırma gezisi düzenlediler. Burada atık kağıtların nasıl mukavvaya dönüştüğünü, bunların kutu biçimine getirilmelerini öğrendiler.

Otomatik makinelerle gerçekleştiren işlemleri ilgiyle izleyen öğrenciler daha önce kendi topladıkları kağıtların bir başka fabrikada nasıl ayrıştırıldığını ve sınıflandırıldığını anımsatarak ilgililere çeşitli sorular yönelttiler. Doyurucu bilgi alan öğrencileri gezi sonrasında büyük bir sürpriz bekliyordu. Özel olarak hazırlanmış bir kalıpla mukavvadan maket uçakların yapımını izleyen öğrenciler kendileri için hazırlanmış bu uçak maketleriyle okula dönerken son derece mutlu oldular.

Okul Müdürü Selami Korkmaz, öğrencilerin özellikle kendi çabalarıyla gerçekleşen projelerdeki bağlantıları da ortaya çıkan bir düşünce yapısına kavuştuklarını belirterek, “Çocuklarımız hijyen, tasarruf, atık kağıt, kullanılmış pil, çevre konularını işlerken bunların nasıl yaşama yeniden kazandırılabildiğini de bu tür etkinliklerle birebir izleyebiliyorlar. Yaşamın her aşamasını gözlemlemeleri bizleri mutlu ediyor” dedi.

1 2 3 5

Yorum Yazın