İzmir’in Ödemiş ilçesinde, 10 Haziran’da kaybolan, daha sonra da evinin karşısındaki bir apartmanda ölü olarak bulunan 10 yaşındaki Ceylin Atik’in cinayet zanlıları karı koca hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle iddianame hazırlandı.
Ödemiş ilçesinde, 10 yaşındaki Ceylin Atik parkta oynarken geçtiğimiz 9 Haziran 2017 tarihinde kaybolmuş, 3 gün sonra komşusunun evinde sandığın içine saklanmış halde ölü bulunmuştu. Ölü bulunan Ceylin Atik olayıyla ilgili komşu Şükriye T. (30), eşi Serdar T. (37) ve Şükriye T.’nin annesi R.Ö. (62) gözaltına alınırken, 3 şüpheli çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.
İddianame hazırlandı
Ödemiş Cumhuriyet Başsavcılığı bugün, olayla ilgili iddianamenin hazırlandığına ilişkin yazılı açıklamada bulundu. Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen çok yönlü soruşturma neticesinde şüpheliler Serdar T. ve Şükriye T. hakkında iştirak halinde “Çocuğa veya beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiye karşı, tasarlayarak, canavarca hisle veya eziyet çektirerek kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet, R.Ö. hakkında ise “Suç delillerini yok etme, gizleme veya değiştirme” suçundan 6 aydan 5 yıla kadar cezalandırılmaları istemi ile iddianame düzenlendi. Öte yandan, Ödemiş Cumhuriyet Başsavcılığı, şüpheliler Ş.T. ve S.T.’nin önceki tarihlerde ölen iki çocuğu ile ilgili soruşturmanın halen devam ettiğini bildirdi. Küçük Ceylin’in katil zanlıları önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkacak.

Yorum Yazın