AK Parti İzmir İl Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Tozlu:

AK Parti İzmir İl Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Tozlu, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin Afrin’e yönelik düzenlediği Zeytin Dalı Operasyonunu eleştiren Neptün Soyer’e ateş püskürdü.

Eşi olan Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’in her fırsatta PKK ve siyasi uzantısı HDP’ye verdiği desteğin altını çizen Tozlu, Soyer ailesinin her fırsatta terör örgütlerine verdiği desteğin kamuoyunun vicdanını yaraladığını belirtti.

“TERÖR ÖRGÜTLERİNİ DESTEKLİYORLAR”

Diyarbakır’a bağlı Sur ilçesinin sözde ‘öz yönetim’ ilan etmesinin ardından, Diyarbakır Valiliği DBP’li belediye başkanını görevden almış yerine ise Sur Kaymakamını kayyum olarak atamıştı. Sur Belediyesi’nin kardeş belediyesi olan Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’de yaptığı açıklamada kararı eleştirmiş kayyum ile kardeş olmadıklarını açıklamıştı. Bu açıklamalarını da tekrar gündeme getiren AK Partili Tozlu, vatanseverlik ve Atatürkçülük çizgisinden uzaklaşan Başkan Soyer’i sert bir dille eleştirerek şunları söyledi;

“SOYER AİLESİNİN PKK’YA VE TERÖRE DESTEĞİ DEVAM EDİYOR”

Vatanseverlik ve Atatürkçülük çizgisinden uzaklaşıp, PKK-HDP çizgisinde politika yapan CHP’nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun İzmir’deki hamisi ve gelecek dönem büyük ihtimalle İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olması muhtemel Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer ve eşi Neptün Soyer’in PKK’ya olan sempati ve desteği, yaşanan o kadar acıya rağmen devam etmektedir.

Uğruna il başkanının harcandığı, Sayın Soyer’in hain PKK’nın siyasi uzantısı HDP’li Sur Belediyesi’ne kayyum atanmasının ardında “kayyumla kardeş değiliz, kardeşliğimiz Sur Belediyesi iledir” şeklinde yaptığı açıklama hâlâ hafızalarımızdaki yerini koruyor. Siyaset yapmak adına teröre arka çıkan ve lojistik destek sağlayan belediyelere kol kanat geren, hibe ettiği iş makinalarıyla hendekler kazılıp gencecik fidanlarımızın şehadet şerbeti içmesinde azımsanmayacak bir rolü olan, kan ve kaostan beslenen terör örgütünün savunucularından övgüler alan Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’in elinde kahraman şehitlerimizin kanı vardır.

HDP’Yİ ALANLARDA DESTEKLEMİŞTİ

HDP’nin geçtiğimiz yaz başlattığı sözde ‘Vicdan ve Adalet Nöbeti’ne CHP’li Tunç Soyer’in verdiği desteği hatırlatan Tozlu;

HDP’nin İzmir’deki sözde ‘Vicdan ve Adalet Nöbeti’ne CHP ve FETÖ destekçileri katılmış, meydana kurulan kürsüde en ateşli konuşmayı yapan Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer “Gücünüzü artırmak için desteğe hazırım. İyi ki varsınız” diyerek terör örgütünün siyasi temsilcileri tarafından ayakta alkışlanmıştı. HDP’lilerle saf tutan, terör örgütüne vurulan her darbenin ardından ilk ses gelen CHP’nin Belediye Başkanı Tunç Soyer’in bıkmadan usanmadan bu hain yapıyı desteklemesi ve bu desteğini her platformda dillendirmesi bir İzmirli olarak vicdanımı kanatıyor.

Terör örgütleri ve onun uzantısı siyasi partilere verdiği destekle kamuoyunun gözünde onlarla el ele kol kola yürüyen bir siyasi figür olan Tunç Soyer yine bizi şaşırtmadı. Çünkü eşinin attığı tweet ailenin bütün fertlerinin bu konjonktürün içerisinde olduğunu bizlere gösterdi. Yürüttükleri sosyal ve siyasi projelerinde bu bağlamda olduğunu anlamak çok zor olmasa gerek. Belediyeyi yönetirken yapmış olduğu usulsüz ve şaibeli satışlar, Teos Tatil Köyü’nün satışı, kaçak mazot skandalı ve ortadan kaybolan tonlarca mazot, Seferihisar’ın en kıymetli arazilerinin satışı konusundaki kamuoyunda derin tartışmalara neden olan usulsüzleri ve belediyeden gelen kötü kokuları defalarca halkımızla paylaştık” dedi.

KÖRLE YATAN ŞAŞI KALKAR!

Neptün Soyer’ide aynı eşi Tunç Soyer gibi terörü destekler nitelikte paylaşımlar yapmasını eleştiren Tozlu;

“Sayın Tunç Soyer’in eşi Neptün Soyer hanımefendi de tam da Zeytin Dalı Harekatı’nın başladığı gün sosyal medya hesabından Afrin operasyonuna karşı yaptığı açıklama tamda “körle yatan şaşı kalkar” atasözümüzü destekler nitelikteydi.

Dünyanın en kutsal mesleklerinden biri olan öğretmenlik görevini yapmış olan bu hanımefendinin, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin terör yuvası haline gelmiş Afrin’e başlattığı Zeytin Dalı Harekatı’nı eleştirmesi de eşi Tunç Soyer’in izinden gittiğinin en büyük ispatıdır. Geçtiğimiz dönem CHP Seferihisar İlçe Yönetimi’nde de görev alan Neptün Soyer’in sosyal medyadan yaptığı bu tür paylaşımlara duyarsız kalındığı sürece, bu zatlar vatana ve millete ihanet eden şebekeleri destekleyen açıklamalarını arttırıp, yüzsüzce ortalıkta gezme cüretini gösterebiliyorlar.

 

Ben bir vatandaş, bir İzmirli olarak kahraman ordumuzun gösterdiği bu fedakâr ve cesur operasyonun bu tür kişiliksiz açıklamalarla sekteye uğratılmasını, bu tür ideolojik ve siyasi beklentilerle karalanmasını nefretle kınıyorum.

“İZMİR’E YAKIŞMIYORLAR”

Bir vatandaş, bir vatansever olarak 80 milyonun ayağa kalktığı, hep birlikte tek yürek olduğu bu dönemde İzmir gibi önemli bir şehrin yerel yöneticisinin eşinin daha duyarlı davranması gerekirken, bu yaptığı sorumsuz açıklamanın bir bedelinin olması gerektiğine inanıyorum. Ve bu hanımefendiye Türkiye’nin bir Muz Cumhuriyeti olmadığını hatırlatıyorum.

Demokrat, milliyetçi, aydın İzmir’imizin yöneticilerinin ailecek PKK sempatizanı olmasının bu memleketin saygıdeğer ve vatansever insanlarının bir tepki göstermesi gerektiğini düşündüğümden dolayı bu açıklamayı yapıyor, başta cumhuriyet savcılarımız olmak üzere şehrimizde görev yapan tüm yetkili organların biran önce harekete geçmesini, gerekli tahkikat ve soruşturmaların yapılmasını talep ediyorum.

Birde Sayın Neptün Soyer’e şunu sormak istiyorum; sizin sosyal medyada yaptığınız paylaşımın ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Afrin operasyonunu desteklediğini açıkladı. Acaba yeni bir tweet atıp “bizde genel başkanımızın arkasındayız ve Afrin operasyonunu destekliyoruz” şeklinde kıvıracak mısınız?

Vatanın ve milletin bütünlüğü söz konusu olduğunda İzmirlilerin vatansever duygularını istismar edip oy avcılığı yapan tüm siyasi figürlerin Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu partiye yakışmadıklarını tekrar ve tekrar hatırlatmak istiyorum” dedi.

(Can Dündar ile Tunç Soyer’in fotoğraf altı)

Son söz: Bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim…

 

Yorum Yazın