İzmir’de, büyükşehir belediyesinin yapımını sürdürdüğü Konak Tramvayının hat imalatlarındaki son etaplardan biri daha geçilirken, eski Vergi Dairesinden Üçkuyular İskelesi Kavşağı yönüne yapılan ulaşım tek taraflı olarak trafiğe kapatılacağı bildirildi.
İzmir Büyükşehir Belediyesinin çevreci, ekonomik ve konforlu kent ulaşımı adına yürüttüğü tramvay projesinin Konak bölümünde artık hat üzerindeki son bağlantılar yapılıyor. Bu kapsamda, halen çalışmaların devam ettiği ve kısmen trafiğe kapatılmış olan Şehit Binbaşı Ali Resmi Tufan Caddesinde tamamlanması planlanan çalışmalar için, eski Vergi Dairesinden Üçkuyular İskelesi Kavşağı yönünde ulaşım, 15 Kasım Çarşamba gününden itibaren tek taraflı olarak trafiğe kapatılacağı belirtildi.
Bu süreçte ise Fahrettin Altay Kavşağı’ndan Mustafa Kemal Sahil Bulvarı’na erişimin, Mithatpaşa Caddesi üzerinden Güzelyalı 19/1 Sokak yolu ile sağlanacağı açıklandı. Aynı bölgede, Mustafa Kemal Sahil Bulvarı deniz tarafı ile Ali Resmi Tufan Caddesi arasında yapılacak hat bağlantıları için Hava Eğitim Komutanlığı önünde gerçekleştirilecek çalışmaların ise iki etap halinde uygulanacağı ifade edildi. Bölgedeki tüm imalatların da kasım ayı içinde tamamlanmış olması hedefleniyor.

Yorum Yazın