AK Parti Konak İlçe Gençlik Kolları 27 Mayıs  1960 Darbesi’nin 61’inci yıl dönümünde bir açıklama yaptı. 

Konak AK Parti İlçe Başkanı Sait Başdaş’ın da katıldığı açıklamaya AK Parti’li gençler, “27 Mayıs hüznü, 15 Temmuz’un onuru demokrasi ve özgürlük mücadelemiz bitmeyecek” pankartını taşıdı. 

 

AK Parti Konak İlçe Gençlik Kolları Başkanı Müge Öztürk, 27 Mayıs Darbesi’nin demokrasi tarihine çalınan bir kara leke olduğunu ifade ederek, “Demokrasi kahramanlarını idam eden zihniyetin bu ülkeye karşı yaptığı en büyük kötülük olarak hatırlayacağız” dedi. 

Başbakan Adnan Menderes ve idam edilen arkadaşlarını anan Öztürk, “Onlar devlet ve milletin hafızasında ebediyen yaşayacaktır. Milli irade için bedeller ödeyerek geldiğimiz noktada demokrasimizin üzerindeki tüm vesayetleri kaldıran Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’a teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

AK Parti Konak İlçe Başkanı Sait Başdaş da, 27 Mayıs’ın güçlü ülke yolunda ilerleyen Türkiye’ye büyük zararlar verdiğinin altını çizerek, “27 Mayıs’ı ve tüm darbeleri, darbe girişimlerini lanetliyoruz. Demokrasi dışı her girişimin karşısında durmaya devam edeceğiz. Merhum Adnan Menderes ve arkadaşlarının demokrasi uğruna verdikleri mücadelenin bedeli ağır oldu; ama bu millet onları daime hatırlayacak” sözlerine yer verdi.