Gaziemir Nevvar Salih İşgören devlet hastanesi tarafında Gaziemirli vatandaşlara Koah sağlık taraması yapıldı

Göğüs hastalıkları uzman doktorları ve sağlık ekibi ile Gaziemir Abdullah arda meydanında yapılan sağlık  taraması, vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü

Gaziemir Nevvar Salih İşgören Hastanesi Göğüs uzmanı Dr ilke Evciler bu testi ihmal etmeyelim,vatandaşımız istediği zaman her gün hastanemizde gelip  bu testi yaptırabilirler  Dünya Koah günü nedeniyle  Biz de bu hafta Gaziemir Nevvar Salih İşgören Hastanesi olarak Koah hastalığı ile ilgili mücadelemizi anlatmak için Gaziemir Abdullah Arda meydanında vatandaşlarımızı bilinçlendirmek ve farkındalık oluşturmak için bu etkinliği düzenledik.

Bilindiği gibi Koah bir Akciğer solunum hastalığıdır. Bu rahatsızlık sadece sigaraya bağlı değildir. özellikle hava kirliliği,geçirilmiş olan kronik bronşit hastalığından Doğan rahatsızlıklar,kötü gazlara maruz kalmak,özellikle sanayi bölgesinde bu tip tehlikeli gazların içerisinde üretim yapan işletmelerde çalışanlar Koah tehdidi altındadırlar. bir solunum yolu hastalığı olan Koah’ın çok ciddi yan etkileri vardır hastalığa yakalandıktan sonra hastalar bu konuda ciddi rahatsızlıklar yaşarlar.

Ekonomik hem sosyal açıdan ciddi sıkıntılara maruz kalabiliyorlar Bu sebeple biz farkındalık oluşturmak için buradayız toplumumuzda ciddi anlamda bir Koah hastalığı var fakat  Vatandaşlarımızın farkında olmadan Koah hastalığıyla birlikte yaşadığını ve bunu son evrelerde hastanemize geldiği anda öğreniyor  bu konu ile ilgili rahatsızlığını belirttiği zamanında ortaya çıkıyor Biz de bu konuya dikkat çekmek için hastanemizde’ki göğüs hastalıkları  ve dahiliye uzmanlarımız ile  birlikte burada vatandaşlarımızı bu önemli sağlık sorununa dikkat çekmeye çağırıyoruz.

Yorum Yazın