“PANDEMİ PAKETİ DAĞITILDI”

Türk Kızılayı koronavirüsle mücadelede yoğun mesai yapan sağlık personelleri için hijyen paketi hazırladı. İzmir’deki hastanelere ulaşan binlerce paket çalışanları ve hastalara da verildi.

Türk Kızılayı koronavirüs ile mücadele en ön saflarda mücadele eden sağlık çalışanlarını unutmadı. Kızılay Konak Şube Başkanlığı Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi, Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi, Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları Hastanesi ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde çalışanlara kadın ve erkek pijama takımları, iş çamaşır, terlik ve hijyen kiti dağıttı. Kızılay yetkilileri sağlık çalışanları dışında hastanelerde tedavi gören ve onlara refakat eden yakınlarını da unutmadı.

Türk Kızılayı Konak Şube Başkanı Ömür Şanlı, “Genel merkezimiz tarafından illere gönderilen paketleri kısa sürede ulaştırdık. Sağlık çalışanları bizim gözbebeğimiz. Bu süreçte sağlık ve gıdanın ne kadar önemli olduğunu hep birlikte gördük. Sürecin en başından bu yana canlarını dişlerine takarak mücadele eden sağlıkçılarımızın hakkını ödeyemeyiz. Yardımlaşma ve dayanışma örneği gösteren milletimizin emanetlerini Türk Kızılayı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya devam ediyor. Bir yandan yardıma muhtaçlara ulaşırken diğer yandan bu tür önemli çalışmaları da yürütüyoruz” dedi.

Yorum Yazın