“ÇATKAPI DOĞUMGÜNÜ KUTLAMASI”

Türk Kızılayı Konak Şube Başkanlığı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle evlerinde kalan çocukların doğum gününü kutladı. Çat kapı yapılan ziyaret karşısında duygulanan ve şaşıran minikler doğum günü pastalarını üfledi.

Koronavirüs salgını nedeniyle çalışmalarını aralıksız sürdüren Türk Kızılayı Konak Şube Başkanlığı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle minikleri unutmadı. Kızılay Konak Şube Başkanı Ömür Şanlı’nın da içinde yer aldığı ziyaret ekipleri bu kez 23 Nisan’da doğan ve salgın nedeniyle sokağa çıkamayan küçük çocukları ziyaret etti. Çat kapı ziyaret karşısında şaşıran ve duygulanan minikler gönüllü ağabey ve ablalarıyla birlikte doğum günü pastalarını üfledi.

Kızılay gönüllüleri, Konak sınırlarında yaşayan ve evlerinde bayram kutlaması yapan Timur Mete Helvacı, Sude Dereli ile kardeşler Selin ve Pelin Kaçar’ı evlerinde ziyaret etti. Çocukların aileleri ise Kızılay yetkililerine teşekkür etti.

Türk Kızılayı Konak Şube Başkanı Ömür Şanlı, “Türk Milleti’nin Dünya’ya örnek olan şanlı direnişinin ardından yine milletin iradesini temsil eden TBMM’nin kuruluşunun 100. yılını hep birlikte kutladık. Bu yıl her zamankinden farklı olduğu için salgın nedeniyle kısıtlı şekilde bir araya gelebildik. Ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün geleceğimiz olan çocuklarımıza armağan ettiği bu bayramda minik evlatlarımızın yanında olduk. 23 Nisan doğum günü olan evlatlarımızı ziyaret ettik. Mutluluklarına ortak olduk” dedi.

Yorum Yazın