Türk Kızılayı Konak Şubesi Ramazan ayının ilk gününde sofralara konuk oldu. Kızılay gönüllüleri ilçe sınırlarında 3 bin adet pide ve su dağıttı.

Türk Kızılayı’nın koronavirüs salgını nedeniyle uygulanan sokağa çıkma yasağındaki çalışmaları aralıksız sürüyor. Konak Şube gönüllüleri bu kez Ramazan ayı nedeniyle sofralara konuk oldu. İlk gün kapı kapı dolaşan görevliler ilçe genelinde 3 bin adet pide ve su dağıtımı gerçekleştirdi.

Hayırseverlerin bağışladığı yardımlar ve gıda kolilerini salgın döneminde ihtiyaç sahiplerine ulaştıran Konak Şube, Türk Kızılay’ı Genel Merkezi’nin yaptığı ülke genelindeki çalışmalarda örnek gösterildi.

Kızılay Konak Şube Başkanı Ömür Şanlı şu açıklamayı yaptı:

“Bir elin verdiğini diğer el görmesin anlayışı ile ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya devam ediyoruz. Gönüllü ordumuzun bu zorlu şartlarda gösterdiği duyarlılık gerçekten bizi gururlandırıyor. Kapı kapı dolaşarak ilçe genelindeki önce 65 yaş üstü sonra da tüm ihtiyaç sahiplerimize ulaşıyoruz. Konak’ta 50 binin üzerinde 65 yaş üstü sokağa çıkamayan vatandaşımız var. Bize ulaşan hiç kimseye ‘hayır’ demiyor, mutlaka yardımcı oluyoruz. İzmir Şube Başkanlığımızın koordinasyonunda ve genel merkezimizin talimatları dahilinde bu salgın sürecinde yardımseverlerimizin gönüllerinden kopanları ihtiyacı olanlara iletiyoruz. Biliyoruz ve inanıyoruz ki bu kara günler elbet geçecek. Geriye ise bize; bu milletin sabrı, yardımlaşma ruhu ve komşusu açken tok yatan bizden değildir anlayışının hayat felsefesi kalacak. Mübarek Ramazan günlerinde vatandaşlarımızı birlik olmaya ve dayanışmaya davet ediyorum”

Yorum Yazın