Kiraz’da Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından inşa edilen iki sulama göletinin işletmesi geçtiğimiz günlerde imzalanan protokolle Kiraz Belediyesi’ne verilmesinin ardından 3Temmuz tarihinden itibaren vatandaşlara sulama amaçlı su verilmeye başlandı.

Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar’ın Devlet Su İşleri Bakanlığı ile yoğun görüşmeleri sonucu geçtiğimiz günlerde her iki göletin işletmesinin verilmesi için protokol imzalanmıştı. Kiraz’da Haliller Mahallesi ile Çatak Mahallesi’nde bulunan DSİ’ye ait iki göletin işletmesi Kiraz Belediyesi tarafından başlanarak su ihtiyacı olan vatandaşalar göletten su kullanmaya başladı. Haliller Mahallesi ve civarındaki 2 bin 880 dekar tarım alanına su verecek Haliller Göleti ile ilçe merkezinin kuzeyindeki 2 bin 110 dekar tarım alanına su vermeye başladığı öğrenildi.

Çatak ve Haliller göletlerinin Kiraz Belediyesi’ne devri yapıldıktan sonra iki göletten su ihtiyacı olan ve almak isteyen vatandaşların belediyeye veya mahalle muhtarlarına müracaat ederek su kullanımı yönünde başvuruda bulunabilecekler. DSİ 2. Bölge Müdürlüğü yetkilileri ilçeye gelerek Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar’ı makamında ziyaret etti. Burada gerçekleşen görüşmenin ardından Haliller ve Çatak göletlerinin kullanımına ilişkin protokol imzalanmıştı.

thumbnail_unnamed+(1)+(8)

Yorum Yazın