Geçtiğimiz yıl kapılarını dünyaca ünlü piyanist İdil Biret’in konseri ile sanatseverlere açan ve gerçekleştirdiği tiyatrolar, operalar, söyleşiler ile çok sayıda ismi buluşturan Bergama Kültür Merkezi, önde gelen caz piyanistlerinden Kerem Görsev’in konserine ev sahipliği yaptı.
Çeşitli kulüplerde, konserlerde bir çok Türk ve yabancı müzisyenle aynı sahneyi paylaşma imkanı bularak tanınan caz müzisyenleri Kerem Görsev ve diğer tanınmış üç müzisyen, Bergama Kültür Merkezinde konser verdi. İzmir merkez başta olmak üzere, Dikili, Çandarlı ve Ayvalık’tan izleyicilerin de katılım gösterdiği konser, büyük alkış aldı. Dört müzisyen, salonu dolduran izleyicilere unutulmaz bir müzik gecesi yaşattı.
Çoğunluğu kendi bestelerinden oluşan eserleri seslendiren Görsev, ilk kez Bergama’ya geldiğini ve Bergama’da olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirtti. Kerem Görsev, "Bergama yaşanmışlıkların ve hikayelerin olduğu bir UNESCO kenti ve burada çok harika bir konser salonu açılmış. Geçen yıl açılışı sayın İdil Biret gerçekleştirmiş. Bu yılın sezon açılışını da ben gerçekleştirdim. Çok keyifli bir dinleyici vardı ve çok mutlu oldum. Bu konserlerin devamının gelmesini diliyorum" dedi.
Görsev, konserin sonunda da hayranları için albümünü imzalayarak fotoğraf çektirdi

Yorum Yazın