Hilalin altında buluştular.

Kızılay izmir şubesinin Gaziemir’de vermiş olduğu iftar sofrasına yoğun bir katılım gerçekleşti İzmir’in muhtelif ilçelerinde ve özellikle Gaziemir’de her gün iftar çorbası Ekmek ve su dağıtan Kızılay bu yardımlarına ilaveten ihtiyaç sahibi vatandaşlara erzak kolisi hazırlayarak tek tek muhtaç ailelerin kapısını çaldı.

Ramazan ayını yoğun bir çalışmayla geçiren Kızılay İzmir şubesi Kemalpaşa, Buca, Karabağlar, Sarnıç, ve Gaziemir ilçelerinde büyük iftar sofraları kurarak vatandaşlara iftar yemeği verdi

Kızılay’ın Bağışçılar ile vatandaşların arasını bulan bir köprü vazifesi durumunda olduklarını dile getiren İzmir Kızılay Şube Başkanı Kerem Fahri Baykalmış Gaziemir’de düzenlediği İftar sofrasına Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, Kaymakam Yaşar Dönmez, eski belediye başkanı Adnan Yüksel, siyasi partilerin temsilcileri belediye meclis üyeleri, bürokratlar ve vatandaşlar katıldı.

”Kızılay veren el ile alan el arasında bir köprüdür ve hayırda yarış yapan en büyük sivil toplum kuruluşudur”

Sayın Belediye Başkanım Sayın kaymakamım bugünkü iftarımızda bizi yalnız bırakmayan değerli Gaziemirli hemşirelerim hepinizi Bu mübarek günlerde en kalbi duygularımla selamlıyorum,

”Türk Kızılay’ı Bundan tam 150 yıl önce kurulmuş köklü bir geçmişe sahip”

Bu günler manevi atmosferin yüksek olduğu birlik beraberlik ve kardeşliğin bir sofrada paylaşıldığı Aynı zamanda da 150 yıllık geçmişi olan Kızılay’ın kuruluşuna denk gelen günler. Türk Kızılay’ı Bundan tam 150 yıl önce mağduru ve mazluma ve insanlığa hizmet etmek amacıyla Osmanlı Rus Savaşından sonra planlanarak kurulmuş bir dernektir olmasının yanı sıra Türkiye’nin aynı zamanda en büyük sivil toplum kuruluşlarından bir tanesidir

Savaşın mağdurlarına yardım etmek, savaşın yaralarını sarmak aynı zamanda savaşta yaralanan askerlere sağlık hizmeti sağlamak amacıyla 150 yıl önce kurulmuştur. bugün sadece savaşın yaralarını değil bölgemizde ve coğrafyamızda bulunan komşularımızın 196 ülke ile işbirliği yapan sadece Türkiye’de değil dünyanın birçok yerinde ihtiyaç sahiplerine ulaşabilecek fiziki şartları oluşturmuş. Kızıl haçla yaptığı anlaşmalar neticesinde dünyanın en büyük sivil toplum kuruluşlarından bir tanesi Kızılay ,bugün bu gücü kendime değer katan milletimizin destekleriyle sağlamaktadır. sizlerle bugün Bir arada olmamızın en buyuk vesilesi bazılarımızın ihtiyaç sahiplerine ulaşması amacıyla yapılan yardımların Sizler aracılığıyla köprü vazifesi görerek gerek erzak yardımları gerek aynı yardımlar gerek doğal afet,yaşanan bölgelerde sıkıntı çekilen yaşanan bölgelerde İhtiyaç sahipleriyle bulaşan bir kuruluştur.

Bizim en büyük destekçimiz çok değerli milletimiz ve onların bizlere vermiş olduğu destek ile Biz veren el ile alan eli bir araya getiren köprü vazifesi durumundayız. bize  yakın bir zaman içerisinde İzmir şube olarak böyle bir görev tevdi edildi. İzmir şubede Türkiye’nin kurulmuş en eski Kızılay şubesidir 107 yıllık bir geçmişimiz var. Allah’ın izniyle Sizlerin destekleri iş adamlarımızın desteklediği  gönüllülerimizin destekleri bünyemizde bulunan diğer Kızılay şubeleri ile birlikte biz hepimiz İzmir şubesi olarak Mazlumun ve mağdurun yanında olmaya, gücümüzün yettiği ömrümüzün yettiği, vaktimizin yettiği kadar çaba göstererek ulaşacağız.

”inşallah biz ülkemizde yardım yapacak insan bulamayız”.

Ben bu vesile ile katılımlarınızdan dolayı kurumumuz adına hepinize tek tek teşekkür ederim izleri yalnız bırakmayan  Sayın Belediye başkanımıza Gaziemir Kaymakamımıza sizlerin huzurunda teşekkür ediyorum. İnşallah bu birlik ve beraberlik ülkemizin ihtiyaç duyduğu bugünlerde paylaşarak çoğalır. inşallah biz ülkemize yardım yapacak insan bulamayız. ama dünyada malum savaşların olduğu İhtiyaç olan yerlere ulaşacağımız insanlar mutlaka var. bu yolda karınca kararınca Elimizden geldiği kadar İnşallah bu kardeşlik köprüsünü daha iyi yerlere taşıyana kadar sizlerle beraber olacağız. bu yardımları paylaşacağız ve bu vesileyle Bizleri yalnız bırakmadığınız için hepinize en kalbi duygularımla teşekkür ediyor, Ramazan’ın hayırlar getirmesini aynı zamanda bayrama kavuşmayı arzu ediyor hepinize çok teşekkür ediyorum sağ olun var olun..

Yorum Yazın