AK Parti Kemalpaşa ilçe Başkanı Mehmet Ali Demirtaş, ilçeye İzmir Demokrasi Üniversitesi tarafından Meslek Yüksek Okulu kurulacağını açıkladı.

AK Parti Kemalpaşa İlçe Başkanı Mehmet Ali Demirtaş, beraberinde AK Parti Meclis Grup Başkan Vekili Metin Yaşar ve MHP Meclis Grup Başkan Vekili Canip Han ile birlikte İzmir Demokrasi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bedriye Tunçsiper’i makamında ziyaret etti.

Kemalpaşa Üniversite kurulması konusu Belediye Meclis toplantısında tekrar gündeme geldi. CHP ve İyi Partili meclis üyeleri ile Belediye Başkanının konuyu farklı boyutlara taşıması Cumhur İttifakı İlçe Başkanları olan AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Ali Demirtaş ve MHP İlçe Başkanı Mustafa Gözütok tarafından tepki ile karşılandı. Bunun üzerine beraberindekiler ile İzmir Demokrasi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bedriye Tunçsiper’i makamında ziyaret eden AK Parti Kemalpaşa İlçe Başkanı Mehmet Ali Demirtaş, tartışmalara son noktayı koydu.

Yapılan görüşme ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Demirtaş, “Meclis gurup başkan vekillerimizle birlikte İzmir Demokrasi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bedriye Tunçsiper’i makamında ziyaret edip, Kemalpaşa’mıza yüksek okul kurulması noktasında mutabakata vardık. Kemalpaşa olarak bizim yalanlara, dolanlara ve tartışmalara ayıracak vaktimiz yok. İlçemiz için yapılacak olan hayırlı her işe destek olacağız demiştik. Ancak gelinen noktada gördük ki bunların tek derdi seviyesizce siyaset yapmakmış. Onun için bizde kendi adımlarımızı attık” ifadelerini kullandı.

“Daha bir fakülte nasıl kurulur onu bile bilmiyorlar”

Mecliste konuyu farklı tartışmalara getirerek algı operasyonu yürütüldüğünü dile getiren Demirtaş, “Belediye Başkanı ve Meclis üyesi olmuşlar ancak daha bir fakülte kurulması, kapatılması ve isminin değiştirilmesi için Bakanlar Kurulu kararı ve Cumhurbaşkanı onayı olması gerektiğini bilmiyorlar. Söyledikleri yalanlarla ilçeye fakülte kurulmasına karşı geldiğimizi empoze etmeye çalışıyorlar. Biz fakülte kurulmasına karşı değiliz. Gerekirse onun içinde Ankara’ya gider bütün bakanlarımızdan randevu alır, ilçemize fakülte kazandırılması içinde ne gerekiyorsa yaparız. Ancak İzmir Demokrasi Üniversitesiyle birlikte bu yönde olumlu bir adım atarak ilk etapta ilçemizde Yüksek Okul Kurulması noktasında mutabakata varmış bulunuyoruz. Hizmet noktasında hiçbir zaman bizim seviyemizde olmayan siyasi partilerin temsilcileri ile kısır tartışmalar içerisine girmeyecek ilçemiz için ne gerekiyorsa yapacağız” şeklinde konuştu

Yorum Yazın