IMG_5518 IMG_5535

Kemalpaşalı sanayicilerden teröre lanet

Yöndem: Terörle ülkemizin birliğimizi bozamayacaklar

Kemalpaşa Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin (KESİAD) geleneksel olarak yapılan Perşembe Kahvaltıları’nda iş insanları terörü lanetledi. KESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Yöndem, terörün ülkenin birlik ve beraberliğini bozamayacağını belirterek, ülke olarak bu günlerinden üstesinden geleceklerini söyledi.

Kemalpaşa Ramada Otel’de yapılan toplantıya Kemalpaşa Kaymakamı Kamuran Taşbilek, Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Kamil Porsuk, Bağyurdu OSB Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Telseren ile birlikte KESİAD üyesi sanayiciler katıldı. Sanayiciler toplantıya başlarken, terör saldırılarında ölenler için bir dakikalık saygı duruşunda bulundular.

İçkale Bilişim Dağıtım İletişim ve Telekominükasyon A.Ş. sponsorluğunda gerçekleşen toplantıda İş Kadını Senem Kılıç ise sosyal sorumluluk projeleri ile ilgili sanayicilere kısa bir sunum yaptı.

Karanlık dönemi el birliği ile atlatacağız

Toplantının açılışında konuşan KESİAD Başkanı Zeki Yöndem, Türkiye’de tırmandırılmaya çalışılan terörü lanetlediklerini belirterek, hiçbir terör örgütünün ülkemizin birlik ve beraberliğini bozamayacağını kaydetti. Türkiye’nin çok zor bir dönemden geçtiğini, Suriye’de iç savaş yaşandığını, dünyaya yön veren ülkeler ile Türkiye’nin farklı görüşlere sahip olması nedeniyle sıkıntıların daha da artığına işaret eden Yöndem, “Her şeye rağmen ülkemiz dimdik ayakta duracak. Biz sanayiciler olarak ülkemizin her zaman yanında olacağız. Üretimden, ihracattan, daha çok istihdamdan yana olacağız. Bu karanlık dönemleri de el birliği ile atlatacağız” dedi.

Türkiye’yi yolundan döndüremeyecekler

82e94cf9-72c9-4028-bb80-de4a1d63d912

Toplantıda konuşan Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu da Türkiye’yi kimsenin yolundan döndüremeyeceğini belirterek, ülke olarak her şeye rağmen büyümeye devam edeceklerini söyledi. Uğurlu, yüzyıllardır kardeşlik içinde yaşayan insanların arasına nifak tohumlarının ekilmesine müsaade etmeyeceklerini vurguladı. Kemalpaşa Kaymakamı Kamuran Taşbilek ise kimden gelirse gelsin terörü lanetlediklerini belirterek, Türkiye’ye kimsenin engel olamayacağını sözlerine ekledi.

Toplantıda geçtiğimiz günlerde vefat eden KESİAD Üyesi Sanayici Hilmi Şekerci de anılırken, Geçmiş Dönem Başkanı Aytekin Öztaş’a da katkılarından ötürü Başkan Zeki Yöndem tarafından teşekkür plaketi takdim edildi.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın