BAŞKAN UĞURLU: RAMAZAN AYINI DOLU DOLU GEÇİRECEĞİZ

Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, Ramazan ayı dolayısıyla yaptığı açıklamada, Kemalpaşa Belediyesi olarak Ramazan ayını maneviyatına uygun bir şekilde dolu dolu geçireceklerini vurguladı.

thumbnail_7e729d95-37ee-4aa9-a311-649b9695e308

Ramazan ayına girmenin mutluluğu içerisinde olduklarını belirten Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, Ramazan’ın başlı başına bir medeniyet olduğunu dile getirdi. Ramazan’ın insanlığa unutulmuş bazı konuları yeniden hatırlattığını vurgulayan Uğurlu, “Her sene bize Kuran’ımızı yeniden getiren bir medeniyet. Her sene bize iftiharın sevincini, sahurun bereketini, oruç ibadetinin bize kazandıracağı takvayı getiriyor. Ramazan, aynı zamanda kardeşlerimizden haberdar olmayı, bize unuttuklarımızı hatırlatmaya geliyor. İnsan olarak unutuyoruz. Kendimizi, Rabbimizi, çocuğumuzu, kardeşimizi, komşumuzu, yetimi, fakiri, miskini unutuyoruz. Ramazan bize bütün bunları yeniden hatırlatmaya geliyor” dedi.

Ramazan’da yardım duygularının zirveye çıktığını da sözlerine ekleyen Uğurlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Ramazan ayı toplumumuzda yardım duygularının zirveye ulaştığı, sevgi, saygı ve merhamet duygularının hassaslaştığı manevi bir zaman dilimidir. Bu kutlu ayda inşallah sofralarımızı paylaşacağız, kardeşlik bağlarımızı daha da güçlendireceğiz. Kendimiz için istediğimizi kardeşimiz için de isteyeceğiz. Ramazan bizi biz yapan değerleri kuvvetle hatırlayacağımız müstesna bir aydır. Ramazan ayının insanlar arasındaki birlik ve beraberlik bağlarının güçlenmesinde büyük katkısı vardır. Toplum olarak bizi biz yapan toplumsal değerlerimiz ve geleneklerimiz ramazan ayında yenilenir ve kuvvetlenir.”

Belediye olarak yapacakları etkinliklerle ilgili bilgi veren Başkan Uğurlu, “Semazen gösterisi ve Tasavvuf konserleri, orta oyunları ve Hacivat ile Karagöz, Ömer Faruk Özcan Konseri, Sinema ve tiyatro seansları ve Kemalpaşa Sesi’ni arıyor adlı ses yarışması birincilerimiz olan Cansel Kotan ile Gökhan Köçmen konserleri ramazan ayı boyunca yapacağımız etkinlikler arasında yer alacak. Etkinliklerimiz Dere Mesire alanında Teravih Namazı sonrasında başlayacak” ifadelerini kullandı.

Yorum Yazın