Kemalpaşa’da kış dönemi boyunca devam edecek olan kurslar için başvuru almaya başlandı. Kültür, sanat, spor ve mesleki alanda 40 dalda kurs açılacak.
Kemalpaşa Belediyesi her alanda olduğu gibi eğitim alanında da yenilik yapmaya devam ediyor. Kış dönemi boyunca devam edecek olan kurslar için başvuru almaya başlanırken, ilk olarak diksiyon, işaret dili, Arapça, bağlama, doğal gaz ve katı yakıt kalorifer ateşliği ile lise mezunları için destekleme kursu açıldı. Kemalpaşa Belediyesi şimdi ise kültür, sanat, spor ve mesleki alanda 40 dalda daha kurs açıyor.
Vatandaşlardan gelen kurs taleplerini değerlendiren Kemalpaşa Belediyesi, açılacak kurslarda Kemalpaşalı vatandaşların isteklerini ve önceliğini göz önünde bulunduruyor. 15 Temmuz Kültür Merkezinde 7’den 70’e bütün vatandaşlara yönelik açılan kurslar büyük ilgi görüyor. Hafta sonu ve hafta içi akşam programları ile diksiyon, drama, bağlama, işaret dili, ney, kültür, üniversite hazırlık, okul takviye ve fitness gibi kurslar açan Kemalpaşa Belediyesi, eğitimin her alanına katkıda bulunmaya devam ediyor.
Kursların tamamı ücretsiz
Kültür, sanat, spor ve mesleki alanda kurs açtıklarını ve kurslarını tamamen ücretsiz olduğunu belirten Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, “Türk milleti olarak tarih boyunca, bilimden sanata, medeniyet teşekkülünden devlet idaresine, ekonomiden siyasete kadar her alanda öncülük yaptık, her alanda ilkleri başardık ve her alanda katkılar sağladık. Bu doğrultuda astronomiden, fiziğe, kimyadan, tıpa, uzay bilimlerinden felsefeye, kültürden sanata kadar her alanda öncülük etmiş bir aslın, nesilleri olarak ilerleme göstermek için belediye olarak elimizden geleni yapıyoruz. Kemalpaşa’da hem eğitime yüzde 100 destek veriyor, hem de imkanlarımız dahilinde vatandaşlarımızın kişisel ve mesleki gelişimlerine katkıda bulunmak için eğitim programları düzenliyoruz” dedi.
Toplumun kültür düzeyini yükseltmek, kişilerin sosyal ve kültürel gelişimini desteklemek, bilgi, beceri kazandırmak, kültürel değerleri korumak, yaşatmak, yaygınlaştırmak amacıyla birçok olanda kurs açtıklarını ifade eden Başkan Uğurlu, “Başta çocuklarımız ve gençlerimiz olmak üzere Kemalpaşalıları ihmal etmemeye özen gösteriyoruz. Vatandaşlarımızın talep ve beklentilerine göre çalışma yaparak, kültürel ve sanatsal aktivitelere de önem veriyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorum Yazın