9877_108b

Kemalpaşa Belediyesi tarafından 6-7 Mayıs tarihleri arasında Uluslar arası 1’inci Yemek Festivali düzenleniyor.

Kemalpaşa Belediyesi bir ilke daha ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Uluslar arası Yemek Festivali gerçekleştirilmesini sağlayan ve festivale ev sahipliği yapacak olan Kemalpaşa Belediyesi festival hazırlıklarını tamamladı.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Belediye Başkanı Arif Uğurlu, her zaman ilkleri gerçekleştireceklerini ve ilklere ev sahipliği yapacaklarını vurguladı. Uğurlu “Daha önce Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın saygıdeğer eşi Emine Erdoğan’ın da katılımı ile gerçekleşen Yerel Tohum Buluşmaları festivaline Kemalpaşa olarak ev sahipliği yapmıştık. Şimdi de Belediye olarak düzenlendiğimiz 1’inci Uluslar arası Yemek Festivali’ni gerçekleştiriyoruz. İlçemize kazandırdığımız cazibe merkezlerinden biri olan Park Orman Kemalpaşa sosyal tesislerimizde 6-7 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştireceğimiz festival ilçemizin ve ilimizin tanıtımına katkı sağlamış olacak” diye konuştu.

Festivali Ukrayna Zhytomyr Belediye Başkanı Sergey Sukhomlin’de katılacağını açıklayan Başkan Uğurlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Festival 20 ülkeden yarışmacı ve jüri üyesinin katılımı ile gerçekleşecek. İçeriğinde yemek yarışmaları, Murat Kekilli ve Mehmet Nuri Çiçek konseri ve Kemalpaşa Sesi’ni arıyor adlı ses yarışmasının çeyrek finali gibi etkinlikler yer alacak. Festival; lise, üniversite, şefler, engelliler ve yöresel yemekler olmak üzere 5 kategori de gerçekleşecek. Festivale destek veren sponsor firmalara ve Ege Profesyonel Aşçılar Derneği (EPAD) ile Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüz personellerine teşekkür ediyor, 6-7 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek olan festivale tüm İzmirli vatandaşlarımızı davet ediyoruz.”

Hilton-Istabul-Bomonti-Ramazan-Menusu-3

Yorum Yazın