Kemalpaşa TOKİ’de çalışmalar devam ediyor

TOKİ Başkanı M. Ergün Turan Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu ile birlikte Kemalpaşa’da yapımına başlanan TOKİ inşaat alanında incelemeler bulundu.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Kemalpaşa’ da yapımına başlanan 679 konut, 22 iş yeri, 16 derslikli ilkokul, 16 derslikli ortaokul, cami ile altyapı ve çevre düzenleme işi çalışmaları devam ederken, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı M. Ergün Turan Kemalpaşa Belediye Başkanı ile birlikte inşaat alanında incelemeler bulundu.

Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, TOKİ Başkanı ile birlikte 2 bin 500 konutluk projenin hem ilk etabı olan 679 konut, 22 iş yeri, 16 derslikli ilkokul, 16 derslikli ortaokul, cami ile altyapı ve çevre düzenleme işi çalışmaları hem de ikinci etap alanında incelemelerde bulunduklarını belirterek, “Çambel-Akalan mevkiinde ilk olarak alan çalışmaları başladı. Alan çalışmalarının bitmesi ile birlikte inşaat çalışmalarımız start aldı. Bugün de TOKİ Başkanımız ile birlikte inşaat çalışmalarını inceledik. Bizim ve Kemalpaşalı hemşerilerimizin hayali olan bir projenin daha hayata geçmesi bizleri oldukça sevindirdi. Ben TOKİ Başkanımıza ve projenin başlaması noktasında sürekli yanımızda olan ve desteklerini esirgemeyen Milletvekilimiz Kerem Ali Sürekli’ye teşekkür ediyorum” dedi.

Projenin mahalle konseptinde tasarlandığını belirten Uğurlu, toplamda 2 bin 500 konutun etap etap yapılacağını vurguladı. Başkan Uğurlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Mahalle konseptinde tasarlanan projeyle konutların yanı sıra iş yerleri, okulları, spor ve oyun alanları, parkları, peyzajıyla kaliteli bir yaşam alanı oluşturuldu. Projede cephelerde yerel ve modern mimari sentezlendi. Yerleşim alanı projelendirilirken teraslama yapılarak binaların güneşten ve manzaradan yararlanması sağlandı.”

Uğurlu, başvuru şartları ile ilgili olarak ilerleyen tarihlerde kamuoyuna gerekli açıklamalar yapılacağını sözlerine ekledi.

“YATAY MİMARİ İLE İNŞA EDİLECEK”

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı M. Ergün Turan ise, 679 konutluk projenin sosyal donatı alanlarıyla yeni bir yaşam alanı olacağını söyledi. Hiçbir yerde en yüksek bina TOKİ binası olmayacak anlayışıyla konut ürettiklerini belirten Turan, Kemalpaşa projenin yatay mimari inşa edileceğini ve yöresel dinamikleri barındıracağını söyledi.

Yorum Yazın