Kemalpaşa Belediyesi, üniversite sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından öğrenciler için ‘Üniversite Tercih Destek Merkezi’ kurdu.

Kemalpaşa Belediyesi tarafından 15 Temmuz Kültür Merkezi’nde ‘Üniversite Tercih Destek Merkezi’ kuruldu. Kemalpaşa Belediyesi, gençlerin sosyal, kültürel ve sportif alanlarda kendilerini geliştirmeleri ve yeni beceriler kazanmaları konusunda destek oluyor. Gençlerin hayatlarında önemli bir yer tutan üniversite sınavının ardından tercih döneminin başlayacağını belirten Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, “Hayatlarına yön verecek olan öğrencilerimizin, tercihlerini doğru bir şekilde yapabilmesini sağlamak ve onlara değerlendirebilecekleri alternatifleri sunmak için Kemalpaşa Belediyesi tarafından 15 Temmuz Kültür Merkezi’nde ‘Üniversite Tercih Destek Merkezi’ kurduk. Üniversite sınavına hazırlanan öğrenciler için düzenlediğimiz hazırlık kursları ve sınav stresini aşarak motivasyonlarını arttırıcı seminerlerle sınavdan önce öğrencilerimizin yanında olduk. Sınavdan sonra da doğru tercih yapabilmeleri için Üniversite Tercih ve Tanıtım Günleri programıyla yanlarında olmaya devam ediyoruz” dedi.
Üniversite tercih ve tanıtım günleri programının Kemalpaşa Belediyesi ve Okan Üniversitesi işbirliği 6-14 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirileceğini belirten Başkan Uğurlu, tercih döneminin başından sonuna kadar öğrencilere uzman eğitmenler tarafından her konuda destek verileceğini sözlerine ekledi.                      

 

Yorum Yazın