Kemalpaşa Belediyesi tarafından ‘4 Ekim Dünya Hayvanlarını Koruma Günü’ kapsamında düzenlenen farkındalık sağlama etkinliğinde öğrenciler, hayvan hakları ve rehabilitasyon konularında hakkında bilgi aldı.

Kemalpaşa Belediyesi, 4 Ekim Dünya Hayvanlarını Koruma Günü’nde hayvan hakları konusunda farkındalık sağlamak amacıyla düzenlediği program, öğrencilerden yoğun ilgi gördü. Kemalpaşa Belediyesi’ne ait Geçici Hayvan Bakımevi’nde gerçekleştirilen etkinliğe, Damlacık ve Atatürk İlköğretim okulundan gelen öğrenciler katılırken; veliler de çocuklarını yalnız bırakmadı.

Program kapsamında öğrenciler, hayvan hakları, hijyen, temizlik ve rehabilitasyon konusunda bilgi alıken; minik öğrenciler sokak hayvanlarının bakımevinde nasıl kaldığı da yerinde görmüş oldu. Barınaktaki hayvanları sevme imkanı da bulan öğrencilerin etkinlikten çok mutlu olduğunu kaydeden Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, “Her canlı bizler için önemli ve bu noktada sokak hayvanları da hayatımızın birer gerçeği olarak karşımıza çıkıyor. Doğa ve hayvan sevgisini aşılamak; onlara saygı duymak, küçük yaşlardan itibaren öğreniliyor. Bu etkinliğimiz sayesinde minik kardeşlerimiz, hem kedi ve köpekleri sevme hem de bunlarla ilgili en sağlıklı bilgileri öğrenme fırsatı buldular” diye konuştu.

Bakımevindeki çalışmalar hakkında da kısa bir bilgi veren Başkan Uğurlu, “Belediyemiz bünyesinde faaliyet gösteren bakımevinde, ilçemizdeki kedi ve köpeklerin kısırlaştırma, aşılama ve rehabilitasyon çalışmalarını aralıksız sürdürülüyoruz. Çünkü bu durum aynı zamanda birey ve toplum sağlığı açısından da büyük önem taşıyor. Belediye olarak hayvan haklarına duyarlı şekilde hizmet üretmeye devam edeceğiz” dedi.

thumbnail_KEMALPAŞA BELEDİYESİ (1) (2) thumbnail_KEMALPAŞA BELEDİYESİ (1) thumbnail_KEMALPAŞA BELEDİYESİ (3) thumbnail_KEMALPAŞA BELEDİYESİ (4)

Yorum Yazın