ARAÇ FİLOSUNA 2.5 MİLYON TL’LİK DEV YATIRIM

KEMALPAŞA BELEDİYESİ ARAÇ FİLOSUNU YENİLEDİ

Kemalpaşa Belediyesi hizmet kalitesini yükseltmek ve onarım maliyetlerini düşürmek amacıyla satın aldığı 17 araçlık filo, hizmete girdi. Yatırım maliyeti yaklaşık 2.5 milyon TL olan yeni araçlarla, belediyenin hizmet filosu daha da güçlenmiş oldu.

Kendi imkanlarını kullanarak yaptığı yatırımlarla dikkat çeken Kemalpaşa Belediyesi, eskiyen ve bakım maliyetleri her geçen gün artan araç filosunu yenilemek amacıyla aldığı 17 aracı hizmete girdi. Toplam yatırım maliyeti yaklaşık 2.5 milyon TL olan yeni araçlarla, belediyenin hizmet filosu güçlenirken; bakım maliyetleri de sorun olmaktan çıktı.

Yeni alınan 10 ve 15 ton çöp toplama kapasitesine sahip 9 kamyonla kapasitesini daha da artıran Kemalpaşa Belediyesi, bu sayede hızlı ve etkin bir çöp toplama sistemine de geçmiş oldu. Kemalpaşa’daki vatandaşlara hizmet etmek için bütün güçleriyle çalıştıklarını belirten Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, yeni araçlarla hizmet çıtasının daha da yükseldiğini söyledi.

Yeni araç filosunun son teknoloji ürünü olduğunu aktaran Başkan Uğurlu, “Kemalpaşa Belediyesi olarak göreve geldiğimiz ilk gün, dikkatimizi çeken konulardan bir tanesi de belediyemizin araç filosunun ciddi anlamda bakım ve onarım giderlerinin olmasıydı. Bu noktada maliyetleri düşürmek için bir çalışma başlattık ve filomuzu yenilemeye karar verdik. Çok şükür göreve gelişimizin 2. yılında yaklaşık 2.5 milyon TL’lik bir yatırımla, özellikle temizlik hizmetlerinde kullanılmak üzere belediyemizin araç filosunu yeniledik. İnşallah yeni araçlarımızla Kemalpaşamıza çok daha güzel hizmetleri gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

ARAÇ KULLANDI

Başkan Uğurlu, hizmete alınan çöp kamyonlarından bir tanesini kendisi kullanırken; vatandaşları selamlamayı ise ihmal etmedi. Başkan Uğurlu daha sonra kendisini tebrik eden vatandaşlarla bir süre sohbet etti.

NELER ALINDI?

Kemalpaşa Belediyesi yeni alınan araçlarla 9 adet çöp kamyonu, 5 adet binek aracı, 1 adet arazilerde kullanılmak üzere kamyonet, 1 adet acil müdahale aracı ile 1 adet minibüse kavuşmuş oldu.

Yorum Yazın