YENİ CHP’nin ATATÜRK’E İHANETİ…..
Yıllardır Atatürk’ün tek mirasçısı ve  emanetçisi olduğunu iddia eden Atatürk’ü kullanarak ulusalcı , kemalist ve laiklerin oyunu alan elindeki bu güç ile mütedeyyin Anadolu insanına hayatı zindan eden ve hatta Atatürk’ü bir silah gibi kullanıp rakibi olduğu siyasi partileri kapattıran ve darbelere zemin hazırlayan Chp’nin geldiği son nokta….
Daha doğru bir ifade ile Kemal Kılıçdaroğlunun yeni Chp’sinde  Atatürk’e ihanet, hakaret hat safhaya çıkmış durumdadır.
Bunu ben değil CHP’de Atatürk’e hakaret ve ihanetin hat safhaya geldiğini partide kalan birkaç Atatürkçününde  susturulduğunu ve etkisizleştirildiğini  chp’nin 23.dönem Manisa Milletvekili Şahin Mengü dile getiriyor, haksızda değil.
Söz konusu olay   CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka’nın
CHPli bir kadın millet vekilinin T.B.M.M’deki Odasında asılı bulunan Atatürk resmini, “Artık yeni şeyler söyleme zamanı” diyerek indirdiğini ve bunu da 10’a yakın CHP’li vekilin olduğu bir ortamda anlattığını olayın duyulması üzerine Aydınlık gazetesi yazarı  Sebahatin Önkibarın’da  Nazlıaka ile  konuyu görüştüğünü ve Nazlıaka’nın  olayı doğruladığını yazdı.
Konunun tartışıldığı tv programına telefonla katılan 23.dönem CHP MİLLET VEKİLİ ŞAHİN MENGÜ Kemal Kılıçdaroğlunun başında olduğu bir CHP’de bunların gayet normal olduğunu  dile getirdi.
Mengü MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’e KEFERE diyen (Mehmet Bekaroğlu)  adamı genel başkan yardımcısı yaptılar bunlar artık CHP’de olağan şeyler muhtemelen ATATÜRKÜN resmini indiren şahıs CHP’deki yerini sağlama almak veya parti yönetiminde daha iyi yerlere gelmek için bunu yapmıştır.
Çünkü Kemal Kılıçdaroğlunun CHP’sin de  Atatürk’e hakaret  etmek  olağandır  ve bir terfi sebebidir. Şahin mengüye  katılmamak elde değil.
Mengü’yü dinledikten sonra hemen aklıma KONAK Belediye başkanı  Sema Pekdaş geldi nedense? Sema Pekdaş KİMDİR ?Konak Belediye başkanı olmadan önceki görevi İzmir Barosu Başkanı ve  Aziz Koçaoğlunun avukatıydı.Ama Pekdaşı öne çıkaran özelliği ise her ikiside değildir.
Pekdaş  İzmirin gündemine  İzmir Baro Başkanı olduktan sonra  ilk icraatını Atatürk ve Türk Bayrağını baro dergisinden ve baronun internet sitesinden kaldırarak “Ne Atatürk rozeti ne Türk Bayrağı diyerek  oturmuştu.  Şahin mengüye hak vermemek elde değil.
Ne yazık ki Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP’si  Atatürk’ün  değil Atatürk’ün cenaze merasimine  bile katılmayan dahası Atatürk öldükten sonra Devlet dairelerindeki bütün resimlerini indiren  paranın, pulun üstündeki Atatürk resimlerini kaldıran İsmet  İnönü’nün CHP’sidir.
Emine Başdaş

Yorum Yazın