Türkiye’nin ilk sitcom’larından biri olan Kaynanalar Dizisi’nin unutulmaz oyuncusu Sevda Aydan (85) onkoloji hastalarına moral verdi.  ‘Tijen’ rolüyle tanınan sanatçı Aydan ve oğlu, onkoloji hastalarına yeni yılda sağlık diledi.

İzmir Kahramanlar’daki Özel Ege Onkoloji Radyoterapi Merkezi, hastaları ve çalışanları için Yeni Yıl Partisi düzenledi. Merkezde gerçekleşen etkinliğe meme kanserine yakalandıktan sonra merkezde tedavi görüp sağlığına kavuşan ünlü sanatçı Sevda Aydan (85) ve Oğlu Ege Aydan da katıldı. 1974 yılında TRT ekranlarında seyircinin karşısına çıkan ve büyük beğeni toplayan Kaynanalar Dizisi’nde ‘Tijen’ rolünü üstlenen Sevda Aydan,  yılbaşı partisinde sempatik tavrı ve neşesiyle onkoloji hastalarına moral verdi. Hastalarla birarada olmaktan büyük memnuniyet duyduğunu anlatan Aydan, “Bu kötü hastalıktan bütün insanların kurtulmasını diliyorum” diye konuştu.  Düzenlenen kokteylin ardından merkez yetkilileri, doktorlar ve Sevda Aydan birlikte yeni yıl pastasını kesti. Merkezin Genel Müdürü Mustafa Gökçe,   “Tüm Ege Onkoloji camiasına, burada tedavi gören hastalarımız için Allah’tan şifa diliyoruz. Onların sağlığı için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Hastalarımız ve yakınlarına en iyi imkanları sağlamaya çalışıyoruz. Merkezimizde tedavi olan Sevda Aydan da aramızda.  Ve Sağlığına kavuştu” dedi.

En Uzun Süre Yayınlanan Dizisi

Türkiye’de sitcom’un ilk örneklerinden biri olarak kabul edilen Kaynanalar, 1974 yılının mayıs ayında TRT ekranlarında yayınlanmaya başladı. Anadolu’dan Ankara’ya göç eden Nuri Kantar ve ailesinin büyükşehrin kurallarına ayak uydururken kendi geleneklerinden uzak kalmama çabası anlatılmıştır. 1997 yılında ilk defa TRT ekranlarının dışında, Kanal D’de yayınlanmaya başlanan Kaynanalar ve kahramanları geçen yıllarla birlikte değişen zamana, teknolojiye de ayak uydurmayı ihmal etmedi. Ayrıca Türk televizyonlarında en uzun süre yayınlanan dizi olmuştur

yılbasi (18) - Sevda Aydan ve Mustafa Gökçe yılbasi (1)

Yorum Yazın