Azim, inanç ve cesaretin en üst safhasıyla, büyük fedakârlıklar gösterilerek ve birçok destan yazılarak kurulan Cumhuriyetimizin 96. Yılını kutlamaktayız.
Aziz Milletimizin Kurtuluş savaşında din, dil, ırk, mezhep, kadın erkek genç yaşlı demeksizin sergilediği birlik beraberlik, bu günde olduğu gibi bu topraklarda gözü olan ve farklı emeller güden tüm mihraklara, bu milletin özgürlük ve bağımsızlığına ne kadar düşkün olduğunun en büyük göstergesi olmuştur.
Bu millet bu topraklar uğruna her türlü cefaya katlanabileceğini, her tülü fedakârlığı yapabileceğini ama asla bir karış toprak vermeyeceğini ve Türk Bayrağının dalgalandığı tüm coğrafyalarda adalet ve merhametin olacağını şanlı tarihte olduğu gibi bu günde göstermektedir.
Devletimizin ve milletimizin her ferdi bu duygu ve düşünceyle Cumhuriyetimizin ve milli egemenliğimizin yorulmaksızın yılmaz bekçisi olacaktır.
Bu duygu ve düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere şehitlerimizi ve gazilerimizi minnetle anıyor, tüm vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.

                 Dr. Ahmet Süheyl ÜÇER
                  Gaziemir Kaymakamı

Yorum Yazın