Bu yaz 4 bin çocuk spor yapacak

Karşıyaka Belediyesi, 20 Haziran’da başlayacak ‘Yaz Spor Okulları’ ile 4 bin çocuğa spor yaptıracak. Belediyenin modern tesislerinde; yüzmeden tenise, okçuluktan basketbola kadar 10 farklı branşta kurslar açılacak. Çocuklar, hem yeteneklerini geliştirecek hem de sosyalleşme imkanı bulacak.

10 BRANŞTA KURS

Çocuklara spor alışkanlığı kazandırmak ve yaz tatillerinde kaliteli vakit geçirmelerini sağlamak için çalışan Karşıyaka Belediyesi, ‘Yaz Spor Okulları’ açıyor. Belediye Spor İşleri Müdürlüğü tarafından bu yaz yüzme, basketbol, voleybol, tenis, cimlastik, judo, futbol, masa tenisi, okçuluk ve satranç branşlarında kurslar düzenlenecek. 20 Haziran’da açılış töreniyle başlayacak kurslar, 2 Eylül’e kadar devam edecek. Uzmanların haftada 4 gün vereceği eğitimlerle çocukların spor becerileri artacak, bedensel ve ruhsal gelişimleri desteklenecek.

MODERN TESİSLER

Yaz Spor Okulları’nın dersleri, belediyenin modern tesislerinde ve kültür merkezlerinde yapılacak. 1912 Zühtü Işıl Spor Salonu’ndaki yarı olimpik havuzun üzerini kapatma çalışmalarının devam etmesi nedeniyle, yüzme kursu da portatif havuzlarda verilecek. Eğitimler için Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka Spor Salonu’nun bahçesine iki adet havuz kurulacak. Cimnastik kursuna 4 – 10 yaş; diğer kurslara ise 6 – 14 yaş aralığındaki çocuklar katılabilecek.

KAYITLAR SÜRÜYOR

Kayıtların kabul edilmeye başlandığı kurslara; Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka Spor Salonu, 1912 Zühtü Işıl Spor Salonu ve Muharrem Candaş Spor Salonu’ndan başvuru yapılabilecek. Ayrıca, 324 73 63 numaralı telefon ile belediyenin www.karsiyaka.bel.tr adresli internet sitesinden de detaylı bilgi alınabilecek.

“SPORLA İÇ İÇE BİR NESİL”

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın ruhsal, bedensel ve sosyal gelişimi için sporu çok önemsiyor, sporla iç içe bir nesil yetiştirmek için çalışıyoruz. Bu yaz açacağımız kurslarla da ekonomik şartlarda, güvenli ve modern ortamlarda spor yapma imkanı sunacağız. Çocuklarımız takım ruhunu, paylaşmayı, spor ahlakını ve kültürünü öğrenecekler. Yaz Spor Okulları’nda bu sene 4 bin çocuğumuza hizmet vermeyi hedefliyoruz” dedi.

thumbnail_Karsiyaka_0459 thumbnail_Karsiyaka_2297

Yorum Yazın