1 TJ3A6990

Kardeş kentin başkanı Selçuk’ta

Başkanların Selçuk buluşması

“7 Belediye 7 Kardeş” Projesi kapsamında kardeş şehirlerin belediye başkanlarıyla İzmir’in AK Partili belediye başkanları AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki başkanlığında İzmir’de buluştu. Aralarında Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı ve kardeş şehir İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın da bulunduğu başkanlar 6360 Sayılı Büyükşehir Yasası’nda yapılacak değişikliklerin yanı sıra belediyeler arasında hizmet ve proje kapsamında fikir alış verişinde bulunulacak.

“7 Belediye 7 Kardeş” Projesi kapsamında AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, Selçuk’un kardeş şehri olan İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan Selçuk Belediye binasını gelerek Başkan Bakıcı ile makamında bir süre sohbet ettiler.

Bir arada daha güçlüyüz

Makamında AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican’ı ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden Başkan Bakıcı; Yerel Yönetimlerden sorumlu genel başkan yardımcımızın kentimizi ziyaret etmesi ve bu ziyaretin bir proje ile taçlandırılması çok önemlidir. Gerçekten 7 belediye başkanına 7 kardeş olarak nitelendirdiğimiz bu proje önemli sonuçlar doğuracağını umduğumuz bir projedir. Bilgi paylaşımının, proje paylaşımının bir anlamda da teknik desteğin içerisinde yer aldığı böyle bir çalışmanın AK Parti belediyecilik anlayışı açısından da önemli bir sonuç oluşturacağı aşikardır. İzmir gibi yerlerde yerelde Ak Parti olarak hizmet üretmek bizim için önemlidir. Bizim yapacağımız hizmetler örnek olması gereken hizmetlerdir” dedi. Hizmet kadar önemli olan bir diğer hususun da gönülden gönle hitap etmek olduğunu belirten Başkan Bakıcı; “Ben bu projenin hayırlara vesile olacağına inanıyorum” dedi.

Yaptığımız iş particilik değil

Başkan Bakıcı’nın ardından ziyaretle ilgili görüşlerini açıklayan AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, AK Parti belediyecilik anlayışı ve tarihini anlatarak sözlerine başladı. Özhaseki; “Bugün il başkanlığı toplantısında da ifade ettim. Asla ayrımcılık yapmayacağımızı, mazerete üretmeyeceğimizi söyledim. Hizmet belediyeciliği yapacağımızı ifade ettik. Hakikaten de bu prensiplere sahip kaldığımız için de biz partimizi iktidara taşıdık. Bunun altında yatan temel sebepler insanımızı sevmemiz, hizmet etmeyi sevmemizdir. Yaptığımız işi profesyonel meslek olarak görmüyoruz, particilik olarak görmüyoruz. Biz bu işlere tutku ile sevda ile başladığımız için işimiz rast gidiyor” dedi.

İzmir’e hizmet etmek istiyoruz

Belediyeciliğin bir tecrübe işi olduğunu dile getiren Özhaseki; Biz İzmir’e hizmet etmek istiyoruz. O yüzden buradayız. Asla büyükşehir belediyesini karalamak, Aziz Kocaoğlu’nun aleyhine konuşmak, başka ilçeleri çekiştirmek, basit politik çıkarlar için gayret etmek gibi bir niyetimiz yok. Yaptıkları güzel şeyler varsa, ellerine sağlık, teşekkür ederiz. Ama biz daha iyi yapacağımızı iddia ediyoruz” diyerek sözlerini noktaladı. Özhaseki’nin konuşmasından sonra başkanlar açıklayan AK Parti Yerel

Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’nin başkanlığında yapılacak toplantıya katılmak üzere Ödemiş’e hareket ettiler.

Yorum Yazın