* Karataş Buca Yangını Şüpheli

* Nato Neyi İmha Etti

* Buca’da yanan darbe belgeleri mi?

* İzmir ve Çiğli Darbe Üssü…

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İzmir İl Başkanı Necat Karataş’ın dikkatleri Buca Yangınına çekti. “Geçtiğimiz gün Buca ilçesinde ormanlık alanda çıkan yangının NATO Karargâhına sıçrayarak cephanelikleri yakmasının son derece önemli olduğunu düşünüyorum” diyen Karataş alçak darbe girişiminin ana üslerinden birinin de İzmir ve Çiğli olduğunu düşünürsek çok hassas davranılması gerekiyor” dedi. Karataş açıklamasını şöyle sürdürdü;

CİA – FETÖ İlişkisi Çok Önemli

Askeri müdahale ve darbe tecrübelerimiz göstermektedir ki, bu gibi durumların arkasında her zaman dış güçler bulunmuştur. Yaşadığımız 15 Temmuz alçaklığının da arkasında bazı dış güçlerin olması kuvvetle muhtemeldir. CİA açıklamaları da bunun ispatıdır. ABD Başkanı Obama’nın kaçamak cevaplarının aksine CİA yetkililerin açıklamaları FETÖ’ye destek olarak ortaya çıkmıştır. Bu sebeple Buca Yangını ve NATO Karargâhının “kullanılmayan cephanelik yandı” açıklamaları bizi şüphelendirmiştir. Burada cephanelik varsa ki var, içinde yananlar nelerdi? Bu soruya ve net bir cevap almamız gerekiyor.”

Bahçeli Uyardı Sabotaj ve Suikastlar olabilir!

Genel Başkan Bahçeli’nin de bu 15 Temmuz alçaklığı için ilk andan itibaren en önemli duruşu sergilediğini vurgulayan MHP İzmir İl başkanı Necat Karataş; “Liderimizin ‘Yakalanamayan darbeciler stratejik hedef ve kişilere suikast ve sabotaj ihtimalleri korku ve kaygıları canlı tutmaktadır.’ Açıklaması şüphelerimizin yersiz olmadığını ortaya koyuyor. Bu Yangını ve NATO’ya sıçraması güvenlik kuvvetlerimiz tarafından dikkatle incelenmelidir. İşin içinde sabotaj ve bir plan olabilir. Bazı araç ve gereçler ile birlikte bazı darbe belgeleri de bu yangında imha edilmiş olabilir”

Darbe Üssü Çiğli

Alçak Darbe girişiminin Akıncılar’dan sonra en önemli üssünün İzmir ve Çiğli olduğunu da bilindiğine göre hassasiyetlerimiz daha da büyük önem kazanıyor. Yangında Nato’nun yandığını vurguladığı cephane ve cephanelik bu darbede girişiminde kullanıldı mı? Ve kullanılacak mı? İşte bu kısım çok önemli!

Kimsenin Haddi Değil

Karataş, rezil darbe girişimine dışarıdan yapılan bir destek için de şöyle konuştu; “Geçmişi katliam, soykırım ve insanlık suçlarıyla dolu olanların Türkiye Cumhuriyetine, Milletine ve Devletine müdahale etmesi veya bunu aklından geçirmesi bile kabul edilemez. Herkes haddini bilsin. İnsanlık yönünden sabıkalı olanlar, ileri gitmemelidirler. NATO ve Birleşmiş Milletler’e olan güvenimiz zaten yok seviyesindeyken bunları yaşamamız son derece manidardır! Güvenlik güçlerimizi bu yangını inceleme konusunda hassas davranmaya davet ediyorum.” dedi

Yorum Yazın