thumbnail_yunusemre pazaryeri 2 thumbnail_yunusemre pazaryerithumbnail_temel atma ve acilis afisthumbnail_kızyurdu 3

İzmir’in en önemli projelerinden biri olan “Uzundere Rekreasyon Alanı”nı geçtiğimiz günlerde hizmete açan Karabağlar Belediyesi, yatırımlara hız kazandırdı. Belediye, önümüzdeki günlerde bir dizi açılış ve temel atma törenlerine ev sahipliği yapacak. Cuma günü Karabağlar Kız Öğrenci Misafirhanesi’nin temeli atılacak, ardından da Cumartesi günü Yunus Emre Pazaryeri’nin açılışı gerçekleşecek. Karabağlar’ın farklı bölgelerinde açılış ve temel atma törenleri önümüzdeki süreçte de hız kesmeden devam edecek.

Karabağlar’ın güzelleşmesi ve gelişmesi için ilçede önemli yatırımlara devam eden Karabağlar Belediyesi, Uzundere Rekreasyon Alanı’nın açılışının ardından bu kez de Cuma ve Cumartesi günü iki önemli etkinliğe ev sahipliği yapacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Atatürkçü Düşünce Derneği Karabağlar Şubesi ile ortaklaşa düzenlenecek olan ilk etkinlik 10 Haziran Cuma günü saat 11.00’de Tahsin Yazıcı Mahallesi’nde bulunan Karabağlar Kız Öğrenci Misafirhanesi’nin temel atma töreniyle başlayacak. Belediyenin önemli projelerinden biri olan Kız Öğrenci Misafirhanesi tamamlandığında toplam 187 öğrenci konaklayacak. Ayrıca oda sayısı 94 olarak belirlenen misafirhanede spor salonu, yemekhane, kütüphane gibi faaliyet alanları da bulunacak. Misafirhane 1,5 yıl içinde bitirilecek.

Haftada 3 gün açık kalacak

Karabağlar Belediyesi’nin ikinci etkinliği ise11 Haziran Cumartesi günü saat 11.00’de Yunus Emre Mahallesi’nde yapımı tamamlanan “Yunus Emre Pazaryeri’nin açılışı olacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle gerçekleştirilecek olan ve toplam 5 bin 300 metrekare alanı kapsayan pazaryeri haftada üç gün açık kalacak.Pazaryerinde cumartesi 500, çarşamba 500 ve pazartesi 320 tezgah(tuhafiye) yer alacak.

Yorum Yazın