Eğitimciler “Kalbin için Pedalla” etkinliğine katıldı”

23 Mayıs Salı Günü saat 14:00´da başlayan “Kalbin İçin Pedalla” Grubunun etkinliği, Gaziemir Kaymakamı Sayın Yaşar DÖNMEZ, Gaziemir İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Aydın USMAN, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve velilerin katılımıyla Sarnıç Fatih İlkokulu´nda gerçekleşti. Etkinlik kapsamında, Kalp dostu tişörtlerini giyen bisikletliler Fatih İlkokulu´nun bahçesinden Sarnıç piknik alanına kadar pedalladılar. Herkes tek bir amaç için pedalladı o da, gelişmiş toplumlarda çevreyi ve insan sağlığını korumanın, ekonomiyi iyileştirmenin en önemli araçlarından biri olan ve kısa mesafede sıkışık kent trafiğinde ilgi gören bisikleti yaygınlaştırmak yaşamın bir parçası haline getirmekti.

Etkinliğe öncülük eden “Kalbin İçin Pedalla” Grubu İzmir temsilcisi Mehmet KENGİR, “Ülkemizde bisikletli yaşamın gelişmesini toplum yararına önemsiyor ve birinci amacımız sayıyoruz. Bu uğurda projeler üretip çeşitli kurumlar eşliğinde projelerimizi hayata geçiriyoruz.  Yarınların geleceği olan çocuklarımıza, öğrencilerimize sağlıkla yaşayabilecekleri, sürdürülebilir temiz bir ülke bırakmak için ulaşım ve bisikletin insan sağlığı üzerindeki önemini kazandırmayı hedefliyoruz” dedi.

Çok keyifli geçen ve herkesin eğlenerek bir amaç doğultusunda farkındalık yaratmasını sağlayan bu etkinliğin gerçekleşmesine katkı sağlayan Fatih İlkokulu Müdürü Ertan BEDER ve Fatih İlkokulu ekibine çok teşekkür ediyoruz.

Yorum Yazın