İzmir Konak Meydanı’nda, ‘Seccadeni Al Konak Camii’ne Gel!’ sloganıyla düzenlenen Kadir Gecesi programı büyük ilgi gördü. Binlerce İzmirli, iftarlarını açtıkları Meydan’da akşam, yatsı ve teravih namazlarını birlikte kıldı.

‘Seccadeni Al Konak Camii’ne Gel!’ sloganıyla düzenlenen Kadir Gecesi programına İzmir Valisi Erol Ayyıldız, MÜSİAD İzmir Başkanı Bilal Saygılı, İzmir İl Müftüsü Recep Şükrü Balkan, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Saffet Köse, Vakıflar Bölge Müdürü Fethi Koç, İl Milli eğitim Müdürü Ömer Yahşi ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İzmir’deki tarihi Konak Meydanı’nda, İzmir Valiliği, İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Müftülüğü ve MÜSİAD İzmir işbirliğiyle, Kadir Gecesi dolayısıyla ‘Seccadeni al Konak Camisi’ne gel’ programı düzenlendi. Programa katılan ve İl Müftülüğü bünyesindeki koronun söylediği ilahilerle iftar saatini bekleyen binlerce kişi, dağıtılan kumanyalarla oruçlarını açtı. Kuran-ı Kerim tilavetinin de yapıldığı programda, İzmirliler akşam, yatsı ve teravih namazlarını birlikte eda etti.

Programda Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan Sinevizyon filimi gösteriminden sonra konuşma yapan İzmir İl Müftüsü Recep Şükrü Balkan, İzmir halkıyla anlamlı bir gecede bir arada olmaktan çok mutlu olduklarını ifade ederek, “Ramazan-ı Şerif’in en büyük hedeflerinden, amaçlarından biri de bu olsa gerek. Her kesimden binlerce vatandaşımızın, insanımızın bir araya gelerek burada hep birlikte aynı sofra etrafında iftarını açması, çok büyük mutluluk vesilesi oldu” diye konuştu.

Daha sonra MÜSİAD tarafından hazırlanan Sinevizyon gösteriminden sonra söz alan MÜSİAD İzmir Başkanı Bilal Saygılı, İzmir halkı ile çok güzel bir geceye imza attıklarını belirterek, “Dördüncü kez İzmir halkıyla birlikte böylesi anlamlı bir gecede bir arada olmaktan gurur duyuyoruz. ‘Seccadeni Al Konak Camii’ne Gel!’ çağrımıza gönül vererek 10 bin kişiye yakın katılımcıyla Kadir Gecenizi bizimle birlikte geçirdiğiniz için mutlu olduk. Mutluyuz çünkü bu gecenin feyiz ve bereketiyle birlikte dua ve ibadet edeceğiz. Rabbim şimdiden dualarınızı makbul eylesin” dedi.

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

Yorum Yazın