1%20(3) IMG_9086
Kadınlar İstedi Başkan Soylu Harekete Geçti
Menderes Belediyesi tarafından Barbaros Mahallesinde yol kenarında gözleme satan kadınlar için gözleme kulübesi yapılıyor.
Barbaros Mahallesinde yol kenarında gözleme satışı yapan kadınların kötü hava şartlarından korunmak için belediye yetkililerinden istediği yardımı Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu geri çevirmedi. Başkan Soylu’nun talimatı ile Menderes Belediyesi Fen işleri Müdürlüğü tarafından alana gözleme kulübesi yapılıyor. Kadınların satış yaptığı alandaki kaldırımda da genişletme çalışması gerçekleştirildi.
Rahat çalışma ortamı
Kaldırım üstünde gözleme satışı yapan kadınlar inşaat çalışmasının tamamlanmasıyla birlikte kulübelerine geçecek. Kısa sürede tamamlanacak gözleme kulübesi ile kadınlar kötü hava şartlarından etkilenmeyecek. Açık alanda gözleme yaptıkları için malzemelerini de her gün taşımak zorunda olan kadınlar, kulübe sayesinde artık taşıma derdinden de kurtulacak.
Küçük dokunuşlar büyük mutluluklar

Çalışmayla ilgili bilgi veren Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, “ Barbaros Mahallesi’nde yol üzerinde kadınlarımız ev ekonomilerine katkı için gözleme yapıp satıyorlar. Ancak kendilerinin bizden bir talebi oldu. Açık alanda satış yaptıkları için zorluk çekiyorlardı. Biz de onların bu talebini görmezden gelmedik ve onlar için gözleme kulübesini yapıyoruz. Menderes Belediyesi olarak küçük dokunuşlarla büyük mutlulukları da oluşturmak hedefimiz. Kadınlarımız için her zaman görevimizin başındayız” dedi.

Yorum Yazın