el emegi-cmyk2-01

Menderes Belediyesi tarafından Kadın El Emeği ve Köy Pazarı 26 Ocak Salı günü (Bugün) açılıyor.

Menderes Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından ev ekonomisine katkı amacıyla kadınlara yönelik Kadın El Emeği ve Köy Pazarı kuruldu. Sadece kadınların satış yapabileceği pazarın açılışı 26 Ocak Salı ( Bugün) Menderes Kapalı Pazar Yeri’nde gerçekleşecek.

Ücretsiz uygulama

Uygulama kapsamında Menderes Belediyesi tarafından pazarda yer almak isteyen kadınlara ücretsiz stant verildi. 100 stanttın bulunduğu pazar her Salı kurulacak. Menderesli kadınlar pazarda el emeği ürünleri ve organik ürünleri satacak.

Kadınlarımızı destekliyoruz

Uygulamayla ilgili bilgi veren Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, “ Belediye olarak ilkleri hayata geçirmeye devam ediyoruz. Yine bir ilki daha ilçemize kazandırıyoruz. Menderesli kadınlarımızın ev ekonomisine katkı amacıyla Kadın Emeği ve Köy Pazarı’nı kurduk. Kadınlarımız her Salı ilçe merkezimizdeki kapalı pazar yerinde kurulacak pazarda el emeği göz nuru ürünlerini satabilecek. Kendilerine stantları ücretsiz verdik. 100 stant onlar için özel olarak hazırlandı. Bu stantlarda kadınlarımız yaptıkları satış sayesinde ev ekonomisine katkı sağlamış olacak” dedi.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın