10 günlük bayram tatili nedeniyle tatilciler yollara düşerken, Aliağa İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı ekiplerde, kurallara uymayan sürücüleri hem uyardı, hem de bayramlarını kutladı.
Aliağa İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, ilçede Kurban Bayramı öncesi yoğun trafik akışının yaşandığı noktalarda trafik kontrollerini sıklaştırdı. Özellikle İzmir-Çanakkale kara yolu ile ilçenin kırsal bölgeleri olan Çaltılıdere, Hacıömerli, Şakran, Güzelhisar mahallelerinde kurulan uygulama noktalarında trafik akışını takip eden jandarma trafik ekipleri, kural ihlali yapan sürücüleri tespit ederek cezai işlem uyguladı.
Sürücülere trafik kurallarına uymaları gerektiği konusunda uyarılarda bulunan ekipler, yorgun, uykusuz araç kullanmamaları, aşırı hız yapmamaları ve araçtaki herkesin emniyet kemeri takması konularını da hatırlattı. Ekipler ayrıca sürücülerin bayramını da şimdiden kutladı. Karaman İl Jandarma Komutanlığından Aliağa İlçe Jandarma Komutanlığı’na yeni atanan Jandarma Binbaşı Rıfkı Kulaksız da, zaman zaman denetimleri yerinde inceledi. Denetim yapılan araçlardaki sürücülerle sohbet eden Binbaşı Kulaksız, sürücü ve yolcuların bayramını da kutlayarak iyi dilek temennilerini iletti.

Yorum Yazın