İzmir’deki iyilik hareketi İzmir insani yardım Derneği’nin 7 olağan kurulu gerçekleşti.

 

İHH insani yardım vakfının İzmir temsilciliği olan (İZYAD) İzmir İnsani Yardım Derneği 7 olan genel kurulunu  (İSTOK) STK temsilcileri,  (İZYAD)’ın saha çalışmasında müşterek işbirliği yaptığı kamu kurum müdürleri ile İHH ilçe temsilcileri ve üyelerin katılımıyla gerçekleştirdi.

Mavi Marmara ve Emre YERLİ unutulmadı

31 Mayıs 2010 tarihinde İsrail’in Gazze’ye yardım için giden Mavi Marmara Gemisi’ne uluslararası karasularda saldırarak 10 kişiyi şehit etmesinin yıldönümünde Gerçekleşmesi nedeniyle mavi Marmara ruhuna atıf yapıldı. Geçen hafta  Arama Kurtarma eğitimi vermek amacıyla Lübnan’a giden İHH Afet Yönetiminden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Emre YERLİ de okunan dualara dahil edilerek anıldı.

İZYAD Genel Kurulu öncesi yapılan kısa sunumda 1992 yılında kurulan İHH’nın 1995 yılından itibaren uluslararası çapta kurumsallaşan faaliyetlerinin bugün 123 ülkeye yayılmış durumda olduğuna dikkat çekildi.

Genel kurul toplantısında İHH’nın yapmış olduğu faaliyetleri anlatan İzmir İHH il temsilcisi Rasim ÇALAR dernek olarak İzmir’den 176 tır yardımı muhtaç komşu ülkelere ve dünyaca coğrafyasındaki ihtiyaç duyulan mazlum halka ulaştırdıklarını söyledi İHH’ın dünyanın her yerinde birçok yetim, yoksul açlık ve hastalıkla mücadele eden mazlum coğrafyalara el uzattığını onların sorunlarına çare olmaya çalıştıklarını dile getirdi.

İHH başta Afrika ülkeleri olmak üzere 157 binden fazla kişiye ışık oldu binlerce yüzlerce  katarak ameliyatı gerçekleştirildi  çeşitli bulaşıcı hastalıklarla mücadele etmeye devam ediyor. okullar, yetimhane ,hastaneler ve aşevi fırın gibi acil insani yardım faaliyet yürütüyor diyen ÇALAR doğal afetlere karşı da her zaman ülke içinde ve yurt dışında mücadelede sahada (İHH ARAMA KURTARMA) olarak hazırız dedi.

Geçen yıl ege ve Akdeniz bölge orman yangınlarında daha evvelki y geçtiğimiz yıllarda yaşadığımız İzmir depreminde ve en son Karadeniz bölgesi yangınları ve sel felaketlerinde İHH vatandaşlarımızın yanında oldu olmaya da devam edeceğiz. İzmir’de ilçe temsilciliklerimiz ile birlikte sürekli sahada muhtaç insanlara ve özellikle yetim çocukları yalnız bırakmayacak ve  yanında olmaya devam edeceğiz.

BİZ SAVAŞ VE ÇATIŞMALARDAN ÇOK BUNLARI YARATAN İNSANLIĞA KİN ,KAN VE GÖZYAŞI EKEN SİYONİST DÜŞÜNCENİN KARŞISINDAYIZ.

İnsani yardım derneği İzmir teşkilatlanma başkanı Halit Çelik’te yaptığı konuşmada İHH’nın yardım etme anlayışı, sorunu yaratanlar ile mücadele üzerine  kurulmuştur.

Dünya Siyonizm ve emperyalizminin yeryüzünden yok olana kadar ve onların yarattığı yoksulluk savaş ve gözyaşı dinene kadar mücadelelimiz sürdürecek. Çünkü bu bizim insanlık görevimizdir. ÇELİK  dünyadaki küresel güçler dünyada savaş ve yoksulluğun oluşmasının ana müsebbibidir. Onların yoksul insanların savaşarak ve aç kalarak onlara muhtaç hale gelmelerine sürekli zemin hazırlamaktadırlar.

Ülke ve toplumların birbirleriyle çatışmalarını onların dünya üzerinde bir sömürü zemini oluşma sebebidir.  Oysa ki bu savaş ve çatışma zeminini hazırlayan küresel emperyalist güçler, her zaman bu senaryolarını sürekli değiştirerek çatışma ve savaş ortamını hazırlıyorlar. esas bunu görmek lazım dedi.

Genel kurul toplantısına İHH Genel Bşk. Yrd. ve Yetim Birim Başkanı Sn. Reşat BAŞER, İzmir MÜSİAD il başkanı Bilal SAYGILI, İzmir gençlik spor müdürü  Murat ESKİCİ, (İSTOK) İzmir sivil toplum kuruluşlar platform dönem başkanı Uğur BAYRAK İl milli eğitim müdürü Dr. Murat Mücahit YENTÜR, Kızılay İzmir il başkanı Kerem Fahri BAYKALMIŞ ve Gaziemir ilçe temsilcisi Davut DİNÇEL Çeşitli stk temsilcileri ve üyeler katıldı.

Programın ardından çalışmalarında başarılı olan ilçe temsilcileri ve bilim başkanlarına plaket takdim edilerek  hatıra fotoğrafı çekildi

YÖNETİM KURULU ASİL ÜYELİKLERİNE           

1- Rasim ÇALAR

2- Av.Halit ÇELİK

3- Mucip ULUDAĞ

4- Kadir SAYAN

5- Mustafa DÜNDAR

6- Abdullah KOCABAŞ

7- Rıdvan KARAKAYA

8- Hüseyin GÜNEŞ

9- Musa KIRCA

 

 

 

YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYELİKLERİNE           

 

1- Ali SAVURGAÇ

2- Hasan UZUNKAYA

3- Cevat SAĞIROĞLU

4- Nurettin TAŞÇI

5- Faruk EŞLİK

6- Mustafa ALKAN

7- Abdullah KALELİ

8- İlyas ALTINKAYA

9- Çetin MERT

 

DENETİM KURULU ASİL ÜYELİKLERİNE            

1- Murat URHAN

2- Zeki BOSTANCI

3- Fatih DEMİRTOP

 

DENETİM KURULU YEDEK  ÜYELİKLERİNE            

  • Osman YAĞMUR
  • Alim YILMAZ
  • Yasin KELEŞ