İzmir İl Müftüsü Prof. Dr. Ramazan Muslu hakkında Star Gazetesi tarafından ”İzmir Müftüsü FETÖ’ye çalışıyor” başlığı ile yapılan, haber sonrası İzmir İl Müftülüğü önünde Stk lar tarafından basın açıklaması yapıldı.

Stk lar adına Kur’an’a Hizmet Derneği Başkanı Bünyamin Ertekin tarafından okunan basın açıklamasında; “ İzmir Müftüsü Prof. Dr. Ramazan Muslu Hocamız hakkında ‘İzmir Müftüsü FETÖ’ye çalışıyor’ başlığında verdiği haber öyle yenilir yutulur cinsten değildir. İddialar çok korkunç ve haddi aşan cinstedir.

İzmir Müftülüğün de FETÖ Terör örgütünün kaybının çok büyük olduğu gözle görülür bir gerçektir. Edindiğimiz bilgilere göre Şu ana kadar İzmir genelinde 256 din görevlisi açığa alınırken 83 din görevlisi ise ihraç edilmiştir. Açığa alınan 9 ilçe müftüsünden ise 2’si ihraç edilmiş durumdadır.
İzmir Müftüsü Ramazan Muslu Hocamız FETÖ Terör örgütü ile mücadelesine 15 Temmuz sonrasında değil 17/25 Aralık’tan sonrası başlamış ve FETÖ Terör örgütü ile ilişkisi olan onlarca din görevlisinin görevine tekrarlıyorum dikkatinizi çekerim 15 Temmuz Darbe girişimi öncesindeki dönemde son vermiştir.
Ancak Maalesef 17/25 Aralık’tan sonra görevden alınan onlarca din görevlisi FETÖ’cü unsurların devreye girmesiyle tekrar görevlerini iade edilmiştir.

FETÖ ile mücadelede taviz vermeksizin kararlı bir şekilde bildiğinden şaşmayan bir müftü hakkında ‘FETÖ’cü yaftası yapıştıran Star Gazetesi’ni kınıyoruz.
Bu haberi yapanlar ve haberi servis edenler ile ilgili yasal işlemlerin başlatılması için ilgilileri göreve davet ediyorum. Ve bildiride İmzası bulunan Sivil toplum Kuruluşları Olarak diyoruz ki! İzmir İl Müftüsü Prof. Dr. Ramazan Muslu Hocamızı FETÖ Terör örgütüne ve Münafık İkiyüzlü yandaşlarına yedirmeyiz. Açıkça Kamuoyuna beyanımızdır.” Dendi
Basın açıklamasına Kurana Hizmet Derneği, İmhad, Burhan der, İnsan Der , Kasiad, Gaziemir Birlik Hareketi, Sivas Yiğidolar Buca Derneği, Torbalı Sivaslılar Derneği, İzmir Genç Romanlar Derneği, Sivas Yiğidolar Gediz Derneği, Menderesliler Derneği, Sivas Yiğidolar Uzundere Derneği, Sivil Toplum Birlikleri Konfederasyonu, Sivas Yiğitler Köyü Derneği, Hudeybiye Derneği, Hz Ayşe İlim Kültür Derneği, İzmir Erzurum İlini Sevenler Derneği, Konya Üzümlü Derneği, Konya Başgöze Derneği katıldı.
Basın açıklaması sonrası Stk lar İzmir İl Müftüsünü makamında ziyaret etti. Ziyaretin ardından da program son buldu.

AW112428_02AW112428_01 AW112428_03 AW112428_04

Yorum Yazın