0I6A6286Konak Meydanında 8 gündür Süren Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri, Katkı Sağlayanlara Teşekkür Belgesi Verilmesiyle Son Buldu

 

İzmir Valiliği(BHİ) Peygamber Efendimizin (SAV) doğumunun 1445. yıl dönümü olan Kutlu Doğumun İzmir’de Konak Meydanında 8 gün süren kapsamlı etkinliklerinin kapanış konuğu olan İzmir Valisi Mustafa Toprak destekte bulunan kuruluş ve Sivil Toplum Kuruluşlarına teşekkür belgesi takdim etti.
Konak Meydanında Gerçekleşen Kutlu Doğum Haftası Kapanış Etkinliği ve Teşekkür Belgesi Takdim Törenine; İzmir Valisi Mustafa Toprak, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Dr.Sırrı Uyanık, Konak Kaymakamı Mustafa Çek, İl Müftüsü Prof.Dr.Ramazan Muslu,  İl Dernekler Müdürü Turgay Esen, Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri ve diğer ilgililer katıldı.
Kutlu Doğum Etkinliği kapanış programında konuşan Vali Toprak; “Başta katkı sağlayan Büyükşehir Belediye Başkan Vekilimiz, İlçe Kaymakamımız ve burada aramızda bulunan kamu kurum ve kuruluşlarının sivil toplum örgütlerinin çok değerli üyeleri hepinizi saygıyla, hürmetle selamlıyorum.
Burada İl Müftülüğümüzün koordinesinde hepiniz bir araya gelerek ciddi ve güzel programlar icra edilmek üzere detaylı bir etkinlik hazırlandı. 8 gün süreyle konak meydanında insanlarımıza Bir taraftan İnsanların içerisindeki yardımlaşma ve paylaşmayı ortaya çıkaran lokma dağıtma, kitap dağıtma diğer taraftan Kuran-ı Kerim tilaveti, konuşma, ilahi ve Mevlevi grupların programıyla halkımızın güzellikleri yaşamasına vesile olmuştur.
Burada istenen ne kitap ne de lokmadır. İşin doğrusu insanlarımız arasında Kutlu Doğumun yani Peygamber Efendimizin dünyaya gelişinin ve Peygamberliği vesilesiyle insanlığımızı aydınlatan, rehber olan o güzellikleri toplumla bütünleştirip hatırlatmaktır. Hepimizin geleceğe daha iyi bir şekilde yürümesi insanlığımızla, ahlakımızla, vicdanımızla, örnek kişiliğimizle Türkiye Cumhuriyeti Devletimizi, tüm kazanımlarımızı geleceğe daha iyi bir şekilde götürebilmek ve çağımızın getirdiği hastalıklardan da arınma noktasında çocuklarımızdan, gençlerimizden, toplumumuzdan istifade ettirmek adına hatırlatmaktır. Bu manada çok güzel programlar olmuştur.
Bu vesile ile bu etkinlikleri düzenleyen başta İl Müftümüze ve çalışma arkadaşlarına, sivil toplum örgütleri ve paydaşlarına, Dernekler İl Müdürlüğümüze ve A’dan Z’ye katkı sağlayan herkese tekrardan teşekkür ediyorum.  İlin Valisi olarak teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum. Emeği geçenlerin ellerine sağlık.” dedi. Daha sonra etkinliklere katkı sağlayanlara teşekkür belgeleri verildi.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın