İzmir Konyalılar Federasyonu ve Karşıyaka Belediyesi’ nin Bostanlı Kapalı Pazaryerinde ortaklaşa düzenledikleri ve (4) gün süren Konya İl Tanıtım Günleri sona erdi.

Konya yöresinin sosyo-ekonomik kültürünü Mevlana sevgisi ve hoşgörüsü ile tanıtmayı hedefleyen etkinlik, İzmir ve çevresinde oturan Konyalılar ve diğer kent sakinleri tarafından büyük bir ilgi ve merakla izlendi. Semazen, yöreye has lezzetler ve kaşık oyunları ile, sohbet ve paneller etkinliğin göze çarpan ayrıntılarıydı.

Dört günlük etkinliği başarıyla hayata geçiren İzmir Konyalılar Federasyonu başkanı Yusuf Devebacak “Federasyonumuza bağlı dernekler büyük bir fedakarlık göstererek bu güzel tabloyu yarattılar. Bizim amacımız; örf ve adetlerimizi yaşamak, yaşatmak ve gelecek nesillerimize aktarmaktır. Konya arasında gönül köprüleri kurmaktır. Ben bu vesile ile Konyalılar buluşmasına katılan siyasiler, akademisyenler, bürokratlar, meclis üyeleri ile sivil toplum kuruluşlarına, sponsor firmalarımıza, hemşehrilerimize ve konu-komşu tüm katılımcılarımıza çok teşekkür ediyorum.” Dedi.

İZMİR’İN EN YAKIŞIKLI BELEDİYE BAŞKANI: AKPINAR

Konya Günleri etkinliğine katılan İzmir Karşıyaka Belediye Başkanı (Konyalı) Hüseyin Mutlu Akpınar siyasal ve toplumsal mesaj veren hitabeti, samimiyeti ve yakışıklığı ile dikkat çekti. Bizde bunu fırsat bilerek; etkinlik boyunca bine yakın kişiye İzmir’in en yakışıklı belediye başkanını sorduk. Etkinliğin magazin boyutunda değerlendirilen sözlü anket, Hüseyin Mutlu Akpınar’ın İzmir’in en yakışıklı belediye başkanı olarak seçilmesiyle sonuçlandı.

ETKİNLİKTE RESSAM ŞERİFE TÜRKER İLGİ ODAĞI OLDU

Konya Hasanşeyh Köyü’nde doğan ve bir ev hanımı olan ressam Şerife Türker’in etkinlikte yer alan standı ve resimleri sanatsever ziyaretçilerin ilgi odağı oldu. Onlarca sergi açmış olan sanatçı Türker, resimlerini spatul ağırlıklı tuval üzeri yağlıboya tekniğini kullanarak yapıyor.

Konya müziğinin yaşayan çınarı Rıza Konyalı, Konya türküleri ile davetlileri şenlendirdi.

Yorum Yazın