Diyanet 2 diyanet

İzmir’de, Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı Diyanet-Sen İzmir Şubesi, “Diyanetime Dokunma-Diyanetine Sahip Çık” eylemi yaptı.

İzmir İl Müftülüğü önünde yapılan eyleme Memur-Sen İzmir İl Temsilcisi Ali Musa Bina, Diyanet-Sen İzmir 1 No’lu Şube Başkanı İbrahim Güzeldağ, İHH İnsani Yardım Derneği İzmir Şube Başkanı Rasim Çalar, Anadolu Gençlik Derneği İzmir Şube Başkanı Fatih Yılmaz, Büro Memur-Sen İzmir Şube Sekreteri Gökhan Ünal, İzmir Müftülüğü çalışanları ve Memur-Sen üyeleri katıldı.

Eylemde basın açıklamasını okuyan Diyanet-Sen İzmir 1 No’lu Şube Başkanı İbrahim Güzeldağ, son zamanlarda Diyanet İşleri Başkanlığına yönelik karalama kampanyası yapıldığını söyledi. Başkan Güzeldağ, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’in resmi kullanılarak ‘skandal fetva’ manşetleri atan medya gruplarının, Başkanı ve kurumu hedef alarak bilinçli bir itibarsızlaştırma çalışması yaptıklarını kaydederek, ” Diyanet-Sen olarak bugün burada ümmet coğrafyasına hizmet eden, mazlumların, çaresizlerin imdadına yetişen, iman ve hakikat ölçülerini her alanda ve herkese hatırlatmaya çalışan Diyanetimize (DİB) yapılan acımasız saldırılara karşı olduğumuzu tek dil ve söylemle dünyaya duyurmak için bir aradayız. Diyanet’e(DİB) dair saldırı dilini kullananları, iyi niyetten yoksun, ön yargılı insanlar olarak niteliyoruz. Diyanet İşleri Başkanlığı’nı itibarsızlaştırmayı bir yöntem olarak kullanmak hiçbir akıl ve vicdan tarafından kabul edilemez. Sapkın, çarpık, yorum ve değerlendirmeler, topluma Başkanlığın görüşü olarak takdim edilemez. Bazı çevrelerin konuyu defalarca Başkanlığın görüşü olarak takdim etmesi hiçbir ahlaki değerle ve duyarlılıkla ilişkilendirilemez”dedi.

“DİYANETSİZ OLMAZ”

Güzeldağ, Dünya ve Ümmet coğrafyası için Diyanet’in olmazsa olmaz kurum olduğunu

Yorum Yazın